PNC Championship w Golf Channel Polska

Specyficzny i zarazem spektakularny turniej PNC Championship zostanie rozegrany w ten weekend na polu The Ritz-Carlton Golf Club Grand Lakes. Oba dni rywalizacji pokaże Golf Channel Polska. Turniej dawniej nosił nazwę „Father/Son Challenge”, jednak formuła została nieco poluzowana. Dalej jednak […]

Specyficzny i zarazem spektakularny turniej PNC Championship zostanie rozegrany w ten weekend na polu The Ritz-Carlton Golf Club Grand Lakes. Oba dni rywalizacji pokaże Golf Channel Polska.

Turniej dawniej nosił nazwę „Father/Son Challenge”, jednak formuła została nieco poluzowana. Dalej jednak rywalizacja toczy się w rodzinnych duetach. Prawo udziału w PNC Championship mają golfiści, którzy wygrali w swojej karierze jeden z turniejów wielkoszlemowych lub The Players Championship. Zarówno zawodnik, jak i ich partner w rozgrywce (syn, wnuk, ojciec, córka…) wykonują na każdy dołku tee shot, grę kontynuują natomiast z miejsca lepszego z nich. Również drugie i każde kolejne zagranie przebiega w tej samej formie. Turniej organizowany jest przez PGA Tour.

Największą gwiazdą tegorocznego turnieju będzie Tiger Woods, który w duecie ze swoim 11-letnim synem Charliem zadebiutuje w PNC Championship. Charlie bierze już udział w turniejach juniorskich, jednak dopiero teraz będzie mógł zaprezentować odziedziczone po ojcu umiejętności przed szerszą publicznością. W stawce jest również m.in. Annika Sörenstam, która wystartuje z ojcem Tomem. Szwedka zakończyła profesjonalną karierę w 2008, ale pozostała w świecie golfa – promowała włączenie dyscypliny do programu igrzysk olimpijskich, a od 1 stycznia będzie piastować rolę prezydent Międzynarodowej Federacji Golfa (IGF), która zrzesza zarówno krajowe federacje, jak i organizacje zawodowe i jest uznawana przez MKOl jako organizacja zarządzająca światowym golfem.

SOBOTA – 19 GRUDNIA 2020

19:00 PGA Tour – PNC Championship, Orlando, USA: I RUNDA 

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 20 GRUDNIA 2020

20:00 PGA Tour – PNC Championship, Orlando, USA: FINAŁ 

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski