Pogoń Siedlce 1:3 Wisła Kraków – skrót meczu: Wisła odczarowuje fatalny start (WIDEO)

Angel Baena | Wisła Kraków 2024

Wisła Kraków notuje drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując na wyjeździe Pogoń Siedlce 3:1, w meczu 12. kolejki Betclic 1. Ligi.

Choć decyzja o zwolnieniu Kazimierza Moskala ze stanowiska trenera Wisły Kraków wydawała się mocno kontrowersyjna, na ten moment pod względem sportowym, broni się ona w stu procentach. Mariusz Jop notuje wyjątkowo udany początek za sterami Białej Gwiazdy, pewnie zwyciężając swoje drugie spotkanie.

Początek był jednak dla Krakowian wyjątkowo nerwowy. W 7. minucie przed szansą na strzelenie bramki z rzutu karnego, stanął Hrnciar. I choć 27-letni Słowak trafił prosto w bramkarza, sytuację uratował Podliński, szczęśliwie dobijając futbolówkę do siatki.

W dalszej fazie rywalizacji, strzelała już jednak tylko Wisła. Pierwsza odpowiedź nastąpiła dość szybko, bo w 26. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Mikulec. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy, 27-letni obrońca skompletował dublet, a ostatni cios, w 59. minucie zadał nie kto inny, jak Angel Rodado. Gol numer 8 w tym sezonie, jeśli liczymy tylko ligowe zdobycze. Samo spotkanie zakończyło się natomiast wynikiem 1:3.