Półfinały PGNiG Superligi mężczyzn w nSport+

We wtorek, 14 maja rozpocznie się faza półfinałowa PGNiG Superligi mężczyzn. W walce o medale pozostały cztery drużyny, ale zdecydowanymi faworytami do gry w finale są ekipy z Kielc i Płocka. Transmisje w nSport+. Przed rokiem Gwardia Opole startowała do fazy […]

We wtorek, 14 maja rozpocznie się faza półfinałowa PGNiG Superligi mężczyzn. W walce o medale pozostały cztery drużyny, ale zdecydowanymi faworytami do gry w finale są ekipy z Kielc i Płocka. Transmisje w nSport+.

Przed rokiem Gwardia Opole startowała do fazy play-off z drugiego planu po zajęciu 7. miejsca. Mimo to udało się sprawić niespodziankę, eliminując Górnik Zabrze, a w pierwszym półfinale pokonali Orlen Wisłę Płock. W rewanżu już się nie udało powalczyć i skończyło się na 4. miejscu po przegranej z Azotami Puławy. W tym sezonie Gwardia wydaje się znacznie silniejsza, co pokazują wyniki, choć to wciąż prawdopodobnie będzie za mało na finał. Tym bardziej, że rywalem będzie w tym roku PGE Vive Kielce. Obrońcy tytułu przed wyjazdem do Kolonii na Final Four Ligi Mistrzów zagrają jeszcze cztery pojedynki ligowe. Ciężko sobie wyobrazić większe problemy w starciu z Gwardią, którą już 2-krotnie w rundzie zasadniczej pokonywali: 36:26 i 40:30. Trzeba mieć świadomość, że dla Vive ta rywalizacja to kolejny przystanek na drodze go 16. w historii i 8. z rzędu tytułu Mistrza Polski.

Poprzedni sezon dla MMTS-u Kwidzyn był fatalny. Po odpadnięciu w barażach zajęli dopiero 9. pozycję. Ten rok jest już dużo lepszy. Ekipa z Kwidzyna co prawda zajęła dopiero 6. miejsce w rundzie zasadniczej, ale w ćwierćfinale okazała się lepsza od Górnika Zabrze, co było małą niespodzianką. Kluczowy okazał się mecz rewanżowy w Zabrzu wygrany przez MMTS różnicą pięciu bramek. O wyeliminowanie kolejnego faworyta może już być dużo trudniej, bo w półfinale czeka ich starcie z Orlen Wisłą Płock. Nafciarze są faworytami tego dwumeczu i podobnie jak w przypadku Vive – jest to dla nich kolejny przystanek na drodze do finału, w którym prawdopodobnie po raz kolejny dojdzie do pojedynku z Kielczanami. Wisła spokojnie uplasowała się na 2. lokacie po rundzie zasadniczej – z 9-punktową stratą do Vive, ale też taką samą przewagą nad Górnikiem Zabrze.

WTOREK – 14 MAJA 2019

18:15 PGNiG Superliga – 1/2 finału: WSTĘP DO MECZU na żywo

Komentarz: Robert Skrzyński – Iwona Niedźwiedź (z Opola)
Reporterzy: Bartek Ignacik

18:25 PGNiG Superliga – 1/2 finału: KPR GWARDIA OPOLE – PGE VIVE KIELCE na żywo

Komentarz: Robert Skrzyński – Iwona Niedźwiedź (z Opola)

ŚRODA – 15 MAJA 2019

18:15 PGNiG Superliga – 1/2 finału: WSTĘP DO MECZU na żywo

Komentarz: Krzysztof Bandych – Michał Matysik (z Kwidzyna)
Reporter: Piotr Bugajny

18:25 PGNiG Superliga – 1/2 finału: MMTS KWIDZYN – ORLEN WISŁA PŁOCK na żywo

Komentarz: Krzysztof Bandych – Michał Matysik (z Kwidzyna)

SOBOTA – 18 MAJA 2019

17:45 PGNiG Superliga – 1/2 Finału: PGE VIVE KIELCE – KPR GWARDIA OPOLE na żywo

NIEDZIELA – 19 MAJA 2019

12:45 PGNiG Superliga – 1/2 Finału: ORLEN WISŁA PŁOCK – MMTS KWIDZYN  na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)