Półfinały Speedway of Nations na kanałach platformy Canal+

Miesiąc przed finałem w Manchesterze rozegrane zostaną półfinały Speedway of Nations. Transmisję z Daugavpils przeprowadzi Canal+. W piątek będziemy mogli oglądać zmagania reprezentacji Polski. Trener Rafał Dobrucki zaskoczył selekcją na pozycji nr 2, do Bartosza Zmarzlika dobierając Dominika Kuberę zamiast […]

Miesiąc przed finałem w Manchesterze rozegrane zostaną półfinały Speedway of Nations. Transmisję z Daugavpils przeprowadzi Canal+.

W piątek będziemy mogli oglądać zmagania reprezentacji Polski. Trener Rafał Dobrucki zaskoczył selekcją na pozycji nr 2, do Bartosza Zmarzlika dobierając Dominika Kuberę zamiast Macieja Janowskiego. Skład naszej drużyny uzupełni Jakub Miśkowiak, który będzie pełnił rolę rezerwowego, przeznaczoną w Speedway of Nations dla młodzieżowców. Najgroźniejszymi rywalami Biało-Czerwonych będą Duńczycy z Leonem Madsenem, Mikkelem Michelsenem i Madsem Hansenem w składzie. Grono faworytów uzupełniają Szwedzi, Fredrik Lindgren, Pontus Aspgren i Philip Hellström-Bängs, jednak zarówno Czesi (Václav Milík, Josef Franc i Petr Chlupáč) mogą sprawić tu lekką niespodziankę, wykorzystując nieco gorsze czasy dla szwedzkiego speedwaya, jak i zagadką jest postawa trzech pozostałych uczestników tego półfinału: Amerykanów (Broc Nicol, Luke Becker, Blake Borello), Słoweńców (Mati Ivačič, Nick Škorja, Anže Grmek) i Finów (Timo Lahti, Tero Aarnio, Timi Salonen).

W drugim półfinale, który rozegrany zostanie w sobotę, uwaga skupiać się będzie na gospodarzach, w barwach których obok zawodników miejscowego Lokomtivu – Oļegsa Mihailovsa i awizowanego jako rezerwowy Francisa Gustsa – pojawi się Andžejs Ļebedevs. Faworytami turnieju będą Australijczycy, którzy jednak w przypadku konieczności korzystania z rezerwowego Keynana Rew za Jasona Doyle’a czy Maxa Fricke’a będą musieli obniżyć nieco swoje oczekiwania. Ciekawe składy zestawili Rosjanie, Niemcy i Francuzi. W barwach Rosyjskiej Federacji Motorowej pojadą Siergiej Łogaczow, Władimir Borodulin i Mark Karion, nasi zachodni sąsiedzi desygnowali trzech zawodników Landshut Devils – Kaia Huckenbecka, Valentina Grobauera i Noricka Blödorna – a Trójkolorowi obok dobrze znanego już w żużlowym światku duetu David Bellego-Dimitri Bergé awizowali jako juniora Stevena Goreta, który jest nadzieją na dalszy rozwój czarnego sportu we Francji. Większych szans na awans nie daje się Włochom (Nicolas Covatii, Michele Paco Castagna, Michele Menani) oraz Ukraińcom (Aleksandr Łoktajew, Witalij Łysak, Marko Lewiszyn).

Awans do dwudniowego finału uzyskają po trzy najlepsze drużyny. Na nie czekają już gospodarze październikowych zmagań o drużynowe mistrzostwo świata, Brytyjczycy.

PIĄTEK – 17 WRZEŚNIA 2021

17:30 FIM Speedway of Nations, Daugavpils, Łotwa – 1. turniej półfinałowy: STUDIO na żywo


18:00 FIM Speedway of Nations, Daugavpils, Łotwa – 1. turniej półfinałowy: ZAWODY na żywo


SOBOTA – 18 WRZEŚNIA 2021

17:30 FIM Speedway of Nations, Daugavpils, Łotwa – 1/2 finału: STUDIO 


18:00 FIM Speedway of Nations, Daugavpils, Łotwa – 1/2 finału: ZAWODY 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.