Polscy hokeiści powalczą o awans do elity. Mistrzostwa świata dywizji 1A w TVP Sport HD

W Pałacu Sportu w Kijowie odbędą się mistrzostwa świata dywizji 1A. Zwycięzca i drugi zespół turnieju awansuje do elity, a ostatni zespół spadnie do dywizji 1B. Liczymy na jak najlepszy występ polskich hokeistów. Rok temu mistrzostwa świata dywizji 1A odbyły […]

W Pałacu Sportu w Kijowie odbędą się mistrzostwa świata dywizji 1A. Zwycięzca i drugi zespół turnieju awansuje do elity, a ostatni zespół spadnie do dywizji 1B. Liczymy na jak najlepszy występ polskich hokeistów.

Rok temu mistrzostwa świata dywizji 1A odbyły się w katowickim Spodku. Była to fantastyczna okazja na upragniony awans polskich hokeistów do elity. Niestety, po słabym początku mistrzostw Polacy nie zdołali zająć którejś z dwóch czołowych lokat turnieju. Teraz sytuacja ma się inaczej, gdyż Polacy udali się do Kijowa. Awansować zdecydowanie nie będzie łatwo. W pierwszym meczu nasi zawodnicy zmierzą się z Koreą Południową. Koreańczycy są uznawani za faworytów do awansu do elity. Zespół tego kraju jest zbudowany także z zawodników ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Koreańczycy to przecież gospodarze przyszłorocznych igrzysk olimpijskich, dlatego muszą się do nich możliwie jak najlepiej przygotować. Rok temu Polacy musieli uznać wyższość Koreańczyków. Porażka 1:4 była najbardziej dotkliwa dla naszego zespołu na całych mistrzostwach.

Drugim mecz zmagań w Kijowie nie będzie także łatwy dla biało-czerwonych. Rywalami naszego zespołu będą Ukraińcy. Rok temu wygrali oni mistrzostwa świata dywizji 1B i po awansie będą chcieli zaprezentować się jak najlepiej. Następnie Polacy zmierzą się ze spadkowiczami z elity. Są to Kazachowie, z którym ostatnio nasi zawodnicy przegrywali oraz Węgrzy, z którymi Polacy wygrali po karnych w kwalifikacjach olimpijskich. Na koniec rywalizacji na mistrzostwach świata polscy hokeiści zmierzą się z Austrią. Na ostatnich mistrzostwach po zaciętej rywalizacji Polacy wygrali 1:0.

W ostatnich sparingach Polacy wygrali i przegrali z Wielką Brytanią oraz przegrali ze Słowacją. Wiele zależeć będzie od formy prezentowanej na turnieju mistrzowskich, gdyż każdy może wygrać z każdym. Wśród zespołów, które będą rywalizować w Kijowie nie ma pewnych drużyn do awansu i do spadku. Miejmy nadzieję na jak najlepszy występ reprezentantów Polski.

SOBOTA – 22 KWIETNIA 2017

16:00 Mistrzostwa Świata 1A, Kijów, Ukraina: KOREA POŁUDNIOWA – POLSKA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl


19:30
Mistrzostwa Świata 1A, Kijów, Ukraina: AUSTRIA – KAZACHSTAN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

NIEDZIELA – 23 KWIETNIA 2017

19:25 Mistrzostwa Świata Dywizji 1A: POLSKA – UKRAINA na żywo
TVP Sport HD sport.tvp.pl

PONIEDZIAŁEK – 24 KWIETNIA 2017

19:25 Mistrzostwa Świata Dywizji 1A: WĘGRY – AUSTRIA na żywo
TVP Sport HD sport.tvp.pl

WTOREK – 25 KWIETNIA 2017

12:25 Mistrzostwa Świata 1A, Kijów, Ukraina: KAZACHSTAN – POLSKA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

16:00 Mistrzostwa Świata 1A, Kijów, Ukraina: KOREA POŁUDNIOWA – WĘGRY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

CZWARTEK – 27 KWIETNIA 2017

16:00 Mistrzostwa Świata 1A, Kijów, Ukraina: WĘGRY – POLSKA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

21:00 Mistrzostwa Świata 1A, Kijów, Ukraina: KOREA POŁUDNIOWA – AUSTRIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

PIĄTEK – 28 KWIETNIA 2017

12:25 Mistrzostwa Świata 1A, Kijów, Ukraina: WĘGRY – KAZACHSTAN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

15:55 Mistrzostwa Świata 1A, Kijów, Ukraina: AUSTRIA – POLSKA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About 0a60d0xx