Polska 1:3 Portugalia – skrót meczu: Kolejna porażka biało-czerwonych (WIDEO)

Reprezentacja Polski przegrywa z Portugalią 1:3, w meczu 3. kolejki Ligi Narodów UEFA.

Choć podopieczni Michała Probierza od samego początku grali dość odważnie i nie mieli większych kłopotów ze stwarzaniem sobie mniej, lub odrobinę bardziej dogodnych sytuacji strzeleckich, problemy pojawiały się wtedy, gdy trzeba było bronić dostępu do własnej bramki. Jeśli my co jakiś czas potrafiliśmy stworzyć zagrożenie, to Portugalczycy rozmontowywali naszą obronę, czasami z dziecinną wręcz łatwością.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2. Momentem, który ugasił w nas resztki optymizmu po niezłych początkowych kilku minutach, był gol Bernardo Silvy. Jedenaście minut później, prowadzenie gości podwyższył nie kto inny, jak Cristiano Ronaldo.

Choć nie dało się nie ulec wrażeniu, że jesteśmy dziś drużyną mającą znacznie mniej do zaoferowania, również mieliśmy swój moment, który wlał w nas optymizm. W 78. minucie bramkę kontaktową, po asyście Kacpra Urbańskiego, zdobył Piotr Zieliński. To wydarzenie dodało naszej drużynie dodatkowe zasoby paliwa, jednak tego starczyło tylko na chwilę. Dwie minuty przed końcem podstawowego czasu, wynik meczu ustalił samobójczy gol Jana Bednarka. Chwilę wcześniej we własnym polu karnym upadł Michael Ameyaw i przez moment wydawało się, że sędzia może się jeszcze zdecydować na podyktowanie rzutu karnego, jednak ostatecznie nie dopatrzono się przewinienia, a Portugalia zwyciężyła 3:1.