Polska-Norwegia w ramach el. MŚ 2023 w TVP Sport

Meczem z Norweżkami na stadionie łódzkiego Widzewa polskie piłkarki wznowią eliminacje do mistrzostw świat 2023. Czwartkowe spotkanie pokaże TVP Sport. Przed tym meczem Polki zajmują trzecie miejsce w tabeli – z czterema punktami znajdują się za Belgijkami oraz właśnie Norweżkami, […]

Meczem z Norweżkami na stadionie łódzkiego Widzewa polskie piłkarki wznowią eliminacje do mistrzostw świat 2023. Czwartkowe spotkanie pokaże TVP Sport.

Przed tym meczem Polki zajmują trzecie miejsce w tabeli – z czterema punktami znajdują się za Belgijkami oraz właśnie Norweżkami, które jako jedyne odnotowały komplet zwycięstw w pierwszych dwóch spotkaniach. Za nami plasują się reprezentacje Kosowa, Albanii i Armenii.

Do meczu z Norwegią Biało-Czerwone przystąpią osłabione brakiem kontuzjowanych Katarzyny Kiedrzynek i Ewy Pajor. Po niedosycie, jakim po meczu określano remis w Gdańsku z Belgią, a także nie najlepszym spotkaniu z Armenią, wygranym zaledwie 1:0, mecz z najwyżej notowaną drużyną grupy F będzie dużym wyzwaniem dla podopieczych Niny Patalon. Jednocześnie, mając w perspektywie już za miesiąc kluczowy rewanż w Belgii, mecz z tak silnym przeciwnikiem będzie z pewnością okazją do przećwiczenia wariantów bez Pajor, której z pewnością w tym roku już na boisku nie zobaczymy.

Norweżki również przyjeżdżają do Łodzi osłabione – do braku gry w kadrze narodowej Ady Hegerberg kibice zdążyli się już przyzwyczai, natomiast brak Maren Mjelde może okazać się szansą dla Polek. Jednocześnie w kadrze naszych rywalek znalazły się takie gwiazdy topowych europejskich klubów jak Caroline Graham Hansen i Ingrid Syrstad Engen z Barcelony czy Frida Maanum z Arsenalu. To właśnie Graham Hansen będzie tą, która skupiać będzie uwagę większości kibiców – a biorąc pod uwagę, że gra na tej stronie, z której straciliśmy bramkę z Belgijkami, czwartkowy mecz będzie dobrą okazją do sprawdzenia, czy nasza drużyna wyciągnęła wnioski z poprzedniego okienka reprezentacyjnego.

CZWARTEK – 21 PAŹDZIERNIKA 2021

18:55 Eliminacje Mistrzostw Świata – grupa F: STUDIO 


19:10 Eliminacje Mistrzostw Świata – grupa F: POLSKA – NORWEGIA

Komentarz: Michał Zawacki – Joanna Tokarska (z Łodzi)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.