Polski pojedynek w ćwierćfinale LM? Rewanże 1/12 finału na sportowych antenach Polsatu

Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów są blisko awansu do playoff 6 Ligi Mistrzów siatkarzy, gdyż wygrali swoje pierwsze spotkania za trzy punkty. Oznacza to, że do awansu wystarczą im przynajmniej dwa wygrane sety w rewanżach. Jeśli w obu przypadkach […]

Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów są blisko awansu do playoff 6 Ligi Mistrzów siatkarzy, gdyż wygrali swoje pierwsze spotkania za trzy punkty. Oznacza to, że do awansu wystarczą im przynajmniej dwa wygrane sety w rewanżach. Jeśli w obu przypadkach zadanie to się powiedzie, polskie zespoły trafią na siebie w bezpośrednim starciu o wejście do Final Four.

Jastrzębianie wyjazdowe starcie z Tours VB wygrali w trzech setach, przy czym jedynie w drugim zespół prowadzony przez Mauricio Motta Paesa nawiązał walkę z brązowymi medalistami PlusLigi ubiegłego sezonu i partia zakończyła się na przewagi. W pozostałych odsłonach wyraźnie dominowali zawodnicy z Górnego Śląska. Jeśli utrzymają koncentrację od pierwszej do ostatniej piłki środowego rewanżu w Jastrzębiu-Zdroju, nie powinni mieć problemów z osiągnięciem upragnionego awansu.

Nieco trudniej będą mieć Mistrzowie Polski, ponieważ losy wejścia do ćwierćfinału rozstrzygną się na boisku rywala, w belgijskim Roeselare. Już pierwsze spotkanie pokazało, że rzeszowianie muszą uważać na początku, gdyż pierwszego seta granego na Podpromiu nieco przespali. Zapanowanie nad takim rozwojem sytuacji na wyjeździe może być znacznie trudniejsze. Jednakże istnieje naprawdę realna szansa, że także dla podopiecznych Andrzeja Kowala znajdzie się miejsce wśród sześciu najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

górny pasek

WTOREK – 21 STYCZNIA 2014

16:30 Liga Mistrzów CEV – 1/16 finału: ZENIT KAZAŃ – BERLIN RECYCLING VOLLEYS na żywo
Polsat Sport Extra HD
pasek

ŚRODA – 22 STYCZNIA 2014

18:00 Liga Mistrzów CEV – 1/16 finału: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – TOURS VB na żywo
Polsat Sport HD
pasek
20:30 Liga Mistrzów CEV – 1/16 finału: KNACK ROESELARE – ASSECO RESOVIA RZESZÓW na żywo
pasek
23:00 Liga Mistrzów CEV – 1/16 finału: DIATEC TRENTINO – NOLIKO MAASEIK premiera.200
pasek
23:10 Liga Mistrzów CEV – 1/16 finału: BELOGORIE BELGRAD – BUDVANSKA RIVIJERA BUDVA premiera.200
pasek

CZWARTEK – 23 STYCZNIA 2014

20:30 Liga Mistrzów CEV – 1/16 finału: COPRA ELIOR PIACENZA – LUBE BANCA MARCHE MACERATA na żywo