Porsche European Open i Memorial Tournament w Golf Channel Polska

W miejscowości Winsen w Dolnej Saksonii odbędzie się kolejny etap golfowego cyklu European Tour. W Dublinie w stanie Ohio zawodnicy z PGA Touru wystartują w kolejnej imprezie zaproszeniowej – Memorial Tournament. Oba turnieje transmitować będzie Golf Channel Polska. Polskich kibiców […]

W miejscowości Winsen w Dolnej Saksonii odbędzie się kolejny etap golfowego cyklu European Tour. W Dublinie w stanie Ohio zawodnicy z PGA Touru wystartują w kolejnej imprezie zaproszeniowej – Memorial Tournament. Oba turnieje transmitować będzie Golf Channel Polska.

Polskich kibiców szczególnie interesować będzie impreza za naszą zachodnią granicą, z powodu restrykcji dotyczących podróży w dobie pandemii skrócona do trzech rund. W niej Adrian Meronk ma przypieczętować kwalifikację do US Open. W minicyklu kwalifikacyjnym, z którego klasyfikacji czołowa dziesiątka dostanie przepustkę na turniej wielkoszlemowy, nasz najlepszy golfista zajmuje czwarte miejsce i choć teoretycznie może jeszcze spaść poza tę dziesiątkę, w praktyce możemy powoli szykować się na emocje związane z historycznym występem Polaka na jednej z najważniejszych imprez golfowych na świecie. Jednocześnie Meronk wspina się zarówno w rankingu światowym (i zarazem olimpijskim), jak i w zestawieniu Race to Dubai, zwiększając swoje szanse na utrzymanie pewnego miejsca w europejskiej „pierwszej lidze”.

Tymczasem po raz drugi z rzędu w ramach PGA Tour rozegrany zostanie turniej zaproszeniowy – Memorial Tournament. Podczas niego honorowane są najwybitniejsze postaci w historii golfa, a zwycięstwo gwarantuje trzyletnią przepustką do regularnych startów w najważniejszym cyklu zawodowego w tej dyscyplinie. Ubiegłoroczny turniej wygrał Jon Rahm, co dało mu awans na pierwsze miejsce w światowym rankingu. W tym roku przystąpi do obrony tytułu, jednak będzie miał przeciw sobie wielu uznanych rywali – m.in. Brysona DeChambeau, Collina Morikawę, Hidekiego Matsuyamę, Rory’ego McIlroya czy Patricka Cantlaya, którego zdetronizował w ubiegłym roku, a z którym przegrał o jedno uderzenie w październikowym Zozo Championship.

CZWARTEK – 3 CZERWCA 2021

21:00 PGA Tour – The Memorial Tournament, Dublin, USA: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 4 CZERWCA 2021

21:00 PGA Tour – The Memorial Tournament, Dublin, USA: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 5 CZERWCA 2021

14:00 PGA European Tour – Porsche European Open, Winsen, Niemcy: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – The Memorial Tournament, Dublin, USA: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 6 CZERWCA 2021

14:00 PGA European Tour – Porsche European Open, Winsen, Niemcy: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – The Memorial Tournament, Dublin, USA: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

PONIEDZIAŁEK – 7 CZERWCA 2021

11:00 PGA European Tour – Porsche European Open, Winsen, Niemcy: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.