Przebłysk geniuszu byłego reprezentanta i…starcie na remis! Śląsk Wrocław 1:1 Legia Warszawa – skrót meczu (WIDEO)

Meczem, który zakończył niedzielne zmagania w ramach szóstej kolejki PKO BP Ekstraklasy, było starcie Śląska Wrocław z Legią Warszawa.

Mecz zapowiadał się o tyle ciekawie, że obydwie drużyny mają coś do udowodnienia. Śląsk, choć rewanżem z St.Gallen zmazał początkowe złe wrażenie z gry w europejskich pucharach, w rozgrywkach ligowych ledwo utrzymuje się nad strefą spadkową, z zaledwie trzema punktami na koncie po czterech meczach. Legia natomiast po ostatnim wysokim zwycięstwie z Radomiakiem, ma szansę potwierdzić, że rzeczywiście tymczasowy dołek jest już za nią.

Pierwsza połowa nie przyniosła jednak żadnych konkretów. Do protokołu została jedynie wpisana żółta kartka dla Blaza Kramera, natomiast już w 53. minucie Bartek Kapustka w kapitalny sposób wynagrodził kibicom Legii cierpliwość. Można odnieść wrażenie, że 27-latek przypomniał sobie w tej akcji swoje najlepsze czasy. Polak minął kilku rywali, po czym oddał perfekcyjny strzał, nie dając szans Leszczyńskiemu.

Warszawianie nie nacieszyli się jednak prowadzeniem zbyt długo. Śląsk wykonuje rzut wolny tuż zza „szesnastki”, po czym do piłki, tuż przed bramką rywala, dopada Guercio pewnie wykorzystując stuprocentową sytuację.

Ostatecznie rywalizacja we Wrocławiu zakończyła się remisem 1:1, a Śląsk i Legia podzielili się punktami.