Przełamanie „Czerwonych Diabłów”: Southampton 0:3 Manchester United – skrót meczu

Erik ten Hag 1 | Manchester United 2024

Kibice czerwonej części Manchesteru musieli wykazać się cierpliwością, jednak wreszcie dostali od swoich ulubieńców powód do uśmiechu: United rozbija na wyjeździe Southampton 3:0, przerywając passę dwóch porażek.

Z początku mecz tak naprawdę lepiej układał się dla drużyny gospodarzy. Już w 33. minucie Cameron Archer podszedł do rzutu karnego, jednak…nie zdołał pokonać Andre Onany.

Minęły zaledwie dwie minuty, a wykorzystując spadek morali Southamptonu, Manchester rozpoczął strzelaninę. Najpierw piłkę w siatce umieścił de Ligt, a następnie, po upływie zaledwie sześciu minut, wynik podwyższył Marcus Rashford.

Od 79. minuty gospodarze grali już w dziesiątkę, bo Stephens obejrzał czerwony kartonik po ostrym faulu, a tuż przed końcowym gwizdkiem, wynik ustalił Garnacho. 3:0 dla Manchesteru United.