Puchar Niemiec: Borussia melduje się w kolejnej rundzie.

Podopieczni Jurgena Kloppa bez większych problemów zwyciężyli z drugoligowym Sankt Pauli 3:0 i mogą w spokoju przygotowywać sie do sobotniego starcia z Bayernem w Bundeslidze. Bramki dla Borussii zdobywali kolejno, Immobile, Reus oraz Kagawa. fot. Tim.Reckmann Od początku spotkania widoczna […]

immobilefot. Tim.Reckmann

Od początku spotkania widoczna była przewaga Borussii. Żółto-czarni szybko narzucili przeciwnikowi swój styl gry, dzięki czemu akcja toczyła się przez większość czasu na połowie gospodarzy. W 16. minucie sędzia liniowy nie uznał gola zdobytego przez Ciro Immobile, jednak jak pokazały powtórki bramka została zdobyta prawidłowo. Wynik spotkania w 33. minucie otworzył Włoski snajper BVB, który wykończył kombinacyjna akcję Kagawy i  Grosskreutza. Hamburczycy próbowali odpowiedzieć na bramkę przeciwników, lecz Langerak nie dał się pokonać. Tuż przed przerwą znakomicie z piłką lewym skrzydłem ruszył Immobile, napastnik wbiegł z piłką w pole karne, a następnie przytomnie wycofał ją do wbiegającego Marco Reusa. Najwartościowszy piłkarz Dortmundu nie pomylił się i podwyższył prowadzanie gości.

Na początku drugiej części meczu odważniej na bramkę Langeraka ruszyli gracze Sankt Pauli. Szczęścia próbował Verhoek, potem Kringe, lecz ich strzały były albo zbyt słabe lub nie wystarczająco precyzyjne. Borussia nie forsowała już tempa, a piłkarze z Hamburga nie wiele mogli zdziałać. W końcówce nieco zaostrzyła się gra, przez co sędzia musiał ukarać gospodarzy kartkami. W 86. minucie padała ostatnia bramka tego spotkania. Błąd w wyprowadzeniu piłki przez Tschaunera wykorzystał Kagawa, który pewnie pokonał bramkarza gospodarzy strzałem w długi róg bramki. Kolejnego przeciwnika w Pucharze Niemiec Dortmundczycy poznają już w środę późnym wieczorem.

1FC St. Pauli – Borussia Dortmund 0:3 (0:2)
0:1 Immobile 33′
0:2 Reus 44′
0:3 Kagawa 86′

FC Sankt Pauli: Tschauner – Ziereis, Gonther, Sobiech, Startsev(46’Kalla) – Kringe (72’Thy), Kurt – Nothe, Daube, Rzatkowski – Verhoek (55’Maier)

Borussia Dortmund: Langerak – Durm, Hummels, Subotić, Papastathopoulos – Kehl, Grosskreutz – Reus (65’Bender), Kagawa (88’Ramos), Mchitaryan (77’Jojić)– Immobile

Żółte kartki: 84′ Gonther, 85′ Maier – 84′ Sebastian Kehl

Sędzia: Günter Perl