Puchar Świata i mistrzostwa Europy w bobslejach i skeletonie na sportowych antenach Polsatu

Puchar Świata w Winterbergu będzie kolejnym etapem sezonu 2020/2021 specjalistów od bobslejów i skeletonu. Równolegle rozgrywane będą mistrzostwa Europy w tych dyscyplinach. Zmagania transmitować będzie Polsat na swoich sportowych antenach.

Rywalizacja bobsleistów będzie miała jeden znaczący minus – zabraknie reprezentantów Łotwy, którzy na skutek pozytywnych wyników testu na koronawirusa w komplecie wycofali się ze startu w Winterbergu. Oznacza to, że tytułu w męskich dwójkach sprzed roku z Siguldy nie obroni duet Oskars Ķibermanis-Matīss Miknis, który w ostatnich zawodach w Igls jako jedyny przełamywał niemiecką dominację, stając na podium. Na nieszczęściu Łotyszy skorzystać może Michael Vogt, który z Sandro Michelem zdobywał czołowe lokaty w Siguldzie i jest trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Szwajcarom przeszkodzić będą próbowali zapewne Christoph Hafer i Kevin Korona – jako trzeci duet gospodarzy postarają się wraz z osadami Francesco Friedricha i Johannesa Lochnera zgarnąć komplet medali na własnym terenie, a wraz z kolejnymi rozpychającymi także w pierwszych w tym sezonie zawodach czwórek. Trzech niemieckich osad na podium mistrzostw Europy możemy spodziewać się także w rywalizacji pań. Do tej pory tylko Katrin Beierl z Jennifer Onasanyą w inauguracyjnych zawodach w Siguldzie zdołały odebrać jedno z miejsca na „pudle” naszym zachodnim sąsiadkom.

Zmagania w Pucharze Świata zapowiadają się jednak ciekawiej dla fanów innych nacji – do rywalizacji dołączają bowiem reprezentacje Kanady i USA. Ekipie spod znaku klonowego liścia liderować będzie Justin Kripps, który w Pjongczangu zdobył złoto olimpijskie w dwójkach ex aequo z Friedrichem. U pań Kanadyjki opierać się będą na Christine de Bruin, natomiast Kaillie Humphries, która od ubiegłego sezonu reprezentuje USA, będzie musiała powalczyć o pozostanie numerem jeden w swojej nowej kadrze, do której po urodzeniu syna powraca wicemistrzyni olimpijska z Pjongczangu, Elana Meyers Taylor.

Wspominane problemy Łotyszy ominęły kadrę skeletonistów, dzięki czemu o najwyższe laury będą mogli walczyć bracia Dukursowie. Zwłaszcza brak Martinsa wypaczyłby wyniki rywalizacji – młodszy z braci zgarnia złoto mistrzostw Europy rokrocznie od 2010 roku, nierzadko dzieląc podium z Tomassem. Również w tym sezonie Martins Dukurs jest niepokonany, natomiast walka o kolejne miejsca jest dość wyrównana i ciężko wskazać zdecydowanego faworyta do srebra – oprócz niego nikt nie stanął w dotychczasowych czterech edycjach Pucharu Świata na podium więcej niż raz.

Wśród pań ścisła czołówka jest bardziej wyrazista – Janine Flock, która przegrała tylko raz, w Igls, prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przed Kimberley Bos, która tylko raz zajęła trzecie, a nie drugie miejsce, a do bezpośredniej walki z nimi wytypować należy Jelenę Nikitinę oraz NIemki Tinę Herrmann i Jacqueline Lölling.

Dzięki tradycyjnemu połączeniu czempionatu Starego Kontynentu z jednymi z zawodów pucharowych będziemy mogli obejrzeć reprezentanta Polski w skeletonie. Vladyslav Polyvach nie jest uprawniony do startów w Pucharze Świata, więc większość sezonu spędza na torach, na których rozgrywany jest Puchar Europy. W tym sezonie dwukrotnie startował już na torze w Winterbergu – zajmując w listopadzie 15. i 13. miejsce w skeletonowej „drugiej lidze”. Przed świętami w Siguldzie po raz pierwszy w karierze 19-latek zajął miejsce w pierwszej dziesiątce.

PIĄTEK – 8 STYCZNIA 2021

10:00 Puchar Świata, Winterberg, Niemcy: 1. ŚLIZG MĘŻCZYZN 
Polsat Sport HDIpla

11:45 Puchar Świata, Winterberg, Niemcy: 2. ŚLIZG MĘŻCZYZN 
Ipla

14:30 Puchar Świata, Winterberg, Niemcy: 1. ŚLIZG KOBIET
Ipla

16:00 Puchar Świata, Winterberg, Niemcy: 2. ŚLIZG KOBIET
Ipla

SOBOTA – 9 STYCZNIA 2021

09:30 Puchar Świata, Winterberg, Niemcy: 1. ŚLIZG DWÓJEK KOBIET 
Polsat Sport HDIpla

11:00 Puchar Świata, Winterberg, Niemcy: 2. ŚLIZG DWÓJEK KOBIET 
Polsat Sport HDIpla

14:00 Puchar Świata, Winterberg, Niemcy: 1. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla

15:30 Puchar Świata, Winterberg, Niemcy: 2. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla

NIEDZIELA – 10 STYCZNIA 2021

10:00 Puchar Świata, Winterberg, Niemcy: 1. ŚLIZG CZWÓREK MĘŻCZYZN 
Ipla

11:30 Puchar Świata, Winterberg, Niemcy: 2. ŚLIZG CZWÓREK MĘŻCZYZN
Ipla