Puchar Świata w bobslejach i skeletonie na sportowych antenach Polsatu

Königssee będzie gospodarzem przedostatnich zawodów Pucharu Świata w skeletonie i bobslejach 2020/2021. Zawody pokaże Polsat na swoich sportowych antenach.

Gospodarze do zmagań na torze w Königssee przystąpią w dobrych nastrojach po wygranych Alexandra Gassnera i Tiny Herrmann w Sankt Moritz. O ile Gassner ma dużą stratę do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Martinsa Dukursa, któremu do obrony Kryształowej Kuli wystarczy 18. miejsce, o tyle walka jego oraz Christophera Grotheera z młodszym z łotewskich braci, Tomassem, o pozostałe miejsca na podium całego cyklu zapowiada się ekscytująco. Ze względu na start w obronie tytułu mistrza świata juniorów w Königssee nie wystartuje natomiast Felix Keisinger, obecnie trzeci w klasyfikacji. Z kolei Herrmann oraz Jacquelin Lölling są jeszcze w stanie zagrozić liderującej Janine Flock, która jednak wystąpi w ostatniej rundzie na swoim domowym torze.

Niemcy świętować będą zapewne również dublet w klasyfikacji bobslejowych dwójek – zarówno Francesco Friedrich, jak i Johannes Lochner nie zwalniają tempa i regularnie okupują czołowe dwie pozycje. Inaczej wygląda sytuacja w czwórkach – ze względu na skrócenie sezonu w tej konkurencji komplet dwóch zwycięstw na półmetku cyklu Friedricha wcale nie daje mu bezpiecznej przewagi nad Justinem Krippsem i Benjaminem Maierem, którzy w Sankt Moritz zamienili się na pozycjach 2-3 w stosunku do rywalizacji w Winterbergu.

W kobiecych dwójkach natomiast zawody w Szwajcarii przyniosły zaskakujące rozstrzygnięcia. Pomimo dopiero dziesiątego miejsca Katrin Beierl jest liderką klasyfikacji generalnej, natomiast do walki o czołowe lokaty włączyła się Melanie Hasler. Szwajcarka, która była dopiero 13. w Winterbergu, wykorzystała fakt, że regularnie stające na podium Kim Kalicki i Mariama Jamanka nie startowały we wszystkich zawodach. W Königssee z kolei nie pojawi się Laura Nolte, która ma nieznaczną przewagę nad Hasler i koleżankami z reprezentacji, ale pozostała w Sankt Moritz, gdzie, podobnie jak Keisinger, wystartuje w mistrzostwach świata juniorów.

Ponownie rozegrana zostanie też rywalizacja w Women’s Monobob World Series, w której klasyfikację do góry nogami wywróciły trzy konkursy w Park City, które wywindowały na czoło stawki zawodniczki niestartujące w Pucharze Świata – Nicole Vogt, Marinę Silvę Tuono i Riley Compton, które do spółki z Carrie Russell, zdyskwalifikowaną w pierwszych zawodach, zdominowały rywalizację za Atlantykiem, zyskując na bardziej wyrównanej stawce w Sankt Moritz oraz we wcześniejszych konkursach w Winterbergu i Igls.

PIĄTEK – 22 STYCZNIA 2021

10:00 Puchar Świata, Königsee, Niemcy: 1. ŚLIZG KOBIET
Polsat Sport HDIpla

11:30 Puchar Świata, Königsee, Niemcy: 2. ŚLIZG KOBIET
Polsat Sport HDIpla

13:30 Puchar Świata, Königsee, Niemcy: 1. ŚLIZG MĘŻCZYZN
Ipla

15:15 Puchar Świata, Königsee, Niemcy: 2. ŚLIZG MĘŻCZYZN
Ipla

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

12:15 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: 1. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla

17:30 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: 2. ŚLIZG MONOBOBÓW KOBIET
Ipla

18:30 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: 2. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN
Ipla


NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

09:30 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: 1. ŚLIZG CZWÓREK KOBIET 
Ipla

10:55 Puchar Świata, Königssee, Niemcy: 2. ŚLIZG CZWÓREK KOBIET 
Ipla

23:00 Puchar Świata, Sankt Moritz, Szwajcaria: 1/2 ŚLIZG DWÓJEK KOBIET
Ipla