Puchar Świata w bobslejach i skeletonie w Igls na sportowych antenach Polsatu

Olimpijski tor w Igls będzie areną kolejnego etapu rywalizacji w Pucharze Świata w skeletonie i bobslejach. Zawody transmitować będą Polsat Sport Extra i Polsat Sport News.

Jako pierwsi do lodowej rynny wskoczą skeletoniści. Zgodnie z oczekiwaniami kibiców na Łotwie, drugie zawody w Siguldzie zakończyły się dubletem braci Dukursów. Również w Austrii będą się oni zaliczać do faworytów – przed rokiem to właśnie Martins Dukurs triumfował w Igls. Gospodarze z większym zainteresowaniem przyglądać się będą piątkowej rywalizacji kobiet. Po dwóch wygranych na Łotwie Janine Flock liczy na zwycięstwo na własnym terenie, gdzie do tej pory triumfowała tylko raz – w sezonie 2018/2019, zdobywając przy tym tytuł mistrzyni Europy.

Poniżej oczekiwań w Siguldzie zaprezentowały się Niemki – Jacqueline Lölling zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a Tina Herrmann wprawdzie jest trzecia, jednak z niewielką przewagą nad resztą stawki. Nasi zachodni sąsiedzi dużo lepiej spisali się w rywalizacji bobslejowych dwójek. Francesco Friedrich jako pilot zgarnął komplet zwycięstw, podobnie jak w pierwszym tygodniu zmieniając rozpychających, natomiast jego rodaczki obstawiły całe podium rywalizacji kobiet. Jeśli ktoś jest w stanie przełamać niemiecką dominację, są to Szwajcarzy Michael Vogt i Simon Friedli, Łotysz Oskars Kibermanis, a wśród pań Austriaczka Katrin Beierl, która z pewnością najlepiej zna tor w Igls.

Beierl stanie przed szansą dwukrotnego stanięcia na podium. Wystąpi bowiem także w rywalizacji monobobów – konkurencji, która podczas najbliższych zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku zadebiutuje na najważniejszej imprezie sportowej czterolecia, a w Igls po raz pierwszy zostanie rozegrana równolegle z Pucharem Świata. Tydzień temu podczas zawodów w Winterbergu rozpoczynających sezon 2020/2021 cyklu Women’s Monobob World Series Beierl była trzecia, przegrywając z Rosjanką Nadieżdą Siergiejewą i Szwajcarką Martiną Fontaive.

W Igls, podobnie jak w Siguldzie, nie odbędą się zmagania czwórek. Tym razem na przeszkodzie nie stanęła specyfikacja toru, a sytuacja pandemiczna, wobec której pierwsze wyścigi najliczniejszych osad bobslejowych postanowiono zorganizować dopiero w 2021 roku.

PIĄTEK – 11 GRUDNIA 2020

10:15 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD MĘŻCZYZN 
Ipla

12:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD MĘŻCZYZN 
Ipla

14:15 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD KOBIET 
Ipla

15:45 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD KOBIET 
Ipla

SOBOTA – 12 GRUDNIA 2020

10:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD MONOBOBÓW KOBIET 
Ipla


11:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD MONOBOBÓW KOBIET 
Ipla


14:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla

15:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla

NIEDZIELA – 13 GRUDNIA 2020

10:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD DWÓJEK KOBIET 
Ipla

11:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD DWÓJEK KOBIET 
Ipla


14:00 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 1. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla


15:30 Puchar Świata, Innsbruck, Austria: 2. PRZEJAZD DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla