Puchar Świata w fińskim Kuopio na antenie TVP 1 i Eurosportu!

Rywalizacja skoczków narciarskich w Skandynawii trwa w najlepsze. Po długim weekendzie w Lahtii rywalizacja pozostaje w Finlandii, ale przenosi się do Kuopio. Jak poradzi sobie Kamil Stoch i czy utrzyma tym razem pozycję lidera klasyfikacji generalnej? Transmisja wtorkowego konkursu w […]

Rywalizacja skoczków narciarskich w Skandynawii trwa w najlepsze. Po długim weekendzie w Lahtii rywalizacja pozostaje w Finlandii, ale przenosi się do Kuopio. Jak poradzi sobie Kamil Stoch i czy utrzyma tym razem pozycję lidera klasyfikacji generalnej? Transmisja wtorkowego konkursu w TVP 1 i Eurosporcie.

Ostatnie konkursy z cyklu Pucharu Świata odbyły się w Lahti. Na skoczni Salpausselkä odbyły się dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Polacy miło tej skoczni wspominać nie będą. W „drużynówce” Biało-czerwoni zajęli dopiero 7. miejsce. Sobotnie zawody wygrali Austriacy. 2. pozycję zajęli Niemcy, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Norwegii. Piątkowe zawody indywidualne padły łupem Severina Freunda. Niemiec wyprzedził Stefana Krafta i Kamila Stocha. W niedzielę Freunda zdołał jednak wyprzedzić Polak. Stoch tym samym ponownie objął prowadzenie w „generalce”. 3. lokatę w niedzielę zajął Gregor Schlierenzauer.

We wtorkowe popołudnie zostanie rozegrany konkurs w Kuopio. Pujio jest obiektem o punkcie konstrukcyjnym 120 metrów, a jej wielkość wynosi 127 metrów. Rekordzistą od 1998 roku Jest Japończyk Massahiko Harada, który wówczas uzyskał 135,5 metra. W zeszłym roku ta fińska miejscowość wróciła po 2 latach przerwy do kalendarzu FIS. W 2013 roku najlepszym zawodnikiem na Pujio okazał się Kamil Stoch. Polak wyprzedził wówczas Daiki Ito i Severina Freunda. Niegdyś często podczas zawodów w Kuopio na podium stawał Adam Małysz.