Puchar Świata w Levi w Eurosporcie 1

Po rywalizacji równoległej w Lech/Zürs kolejny weekend Pucharu Świata będzie rozegrany wyłącznie w slalomie kobiet. Zmagania w Levi transmitować będzie Eurosport. W Austrii nie oglądaliśmy dwóch największych gwiazd ostatnich sezonów, zwłaszcza w najbardziej technicznej konkurencji – Mikaeli Shiffrin i Petry […]

Po rywalizacji równoległej w Lech/Zürs kolejny weekend Pucharu Świata będzie rozegrany wyłącznie w slalomie kobiet. Zmagania w Levi transmitować będzie Eurosport.

W Austrii nie oglądaliśmy dwóch największych gwiazd ostatnich sezonów, zwłaszcza w najbardziej technicznej konkurencji – Mikaeli Shiffrin i Petry Vlhovej. Obie będą jednak faworytkami i sobotnich, i niedzielnych zawodów w Finlandii. Ponadto na rewanż za porażkę w 1/8 finału przed własną publicznością liczy Katharina Liensberger – zdobywczyni Małej Kryształowej Kuli za slalom w sezonie 2020/2021 i mistrzyni świata z Cortiny. Do grona faworytek zaliczyć należy też Michelle Gisin – drugą podczas jednego ze slalomów w Levi przed rokiem – a także jej rodaczkę, Wendy Holdener.

W żółtym plastronie liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zaprezentuje się Andreja Slokar – Słowenka wygrała w Lech/Zürs i choć do tej pory w innych konkurencjach nie zbliżała się nawet do podium, piąte miejsce na mistrzostwach świata w Cortinie właśnie w slalomie nie pozwala jej odbierać szans na utrzymanie się przynajmniej w ścisłej czołówce PŚ podczas rywalizacji w Levi.

SOBOTA – 20 LISTOPADA 2021

10:20 Puchar Świata, Levi, Finlandia: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET na żywo


13:15 Puchar Świata, Levi, Finlandia: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET na żywo

NIEDZIELA – 21 LISTOPADA 2021

10:20 Puchar Świata, Levi, Finlandia: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET na żywo


13:20 Puchar Świata, Levi, Finlandia: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.