Puchar Świata w narciarstwie alpejskim w Eurosporcie 1

Saalbach i Kranjska Gora będą w najbliższych dniach gościć rywalizację pucharową w narciarstwie alpejskim. Zawody pokaże Eurosport 1. Początkowo alpejczycy mieli rywalizować w ten weekend w chińskim Yanqing, gdzie miała odbyć się próba przedolimpijska. Ze względu na epidemię koronawirusa zawody […]

Saalbach i Kranjska Gora będą w najbliższych dniach gościć rywalizację pucharową w narciarstwie alpejskim. Zawody pokaże Eurosport 1.

Początkowo alpejczycy mieli rywalizować w ten weekend w chińskim Yanqing, gdzie miała odbyć się próba przedolimpijska. Ze względu na epidemię koronawirusa zawody odwołano, a w ich miejsce rozegrane zostaną bieg zjazdowy i supergigant w austriackim Saalbach. Zawody te będą szansą na zmianę lidera klasyfikacji generalnej – pod nieobecność specjalizującego się w konkurencjach technicznych Henrika Kristoffersena, niespełna 50-punktową stratę do niego może odrobić jego rodak, Aleksander Aamodt Kilde. Z kolei na prowadzeniu w klasyfikacji zjazdu umocnić się może Beat Feuz, który nad Kildem ma ponad 200 punktów przewagi.

Panie wystartują zgodnie z planem w Słowenii, jednak nie w Mariborze, gdzie pogoda nie sprzyja rywalizacji, a w Kranjskiej Gorze. Slalom oraz gigant, które zostaną tam rozegrane w najbliższy weekend, będą pierwszymi od blisko miesiąca, kiedy to Mikaela Shiffrin dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium. O ile w slalomie, jak i w klasyfikacji generalnej, Amerykanka ma dość pewne prowadzenie, o tyle w walce o Małą Kryształową Kulę za gigant musi gonić liderkę włoskiej ekipy, Federicę Brignone. Najgroźniejszą rywalką na trasach w Kranjskiej Gorze wydaje się być dla niej z kolei Petra Vlhova – Słowaczka triumfowała w trzech ostatnich zawodach w konkurencjach technicznych (w gigancie w Sestriere ex aequo z Brignone).

CZWARTEK – 13 LUTEGO 2020

12:35 Puchar Świata, Saalbach, Austria: ZJAZD MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

PIĄTEK – 14 LUTEGO 2020

10:50 Puchar Świata, Saalbach, Austria: SUPERGIGANT MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 15 LUTEGO 2020

09:45 Puchar Świata, Maribor, Słowenia: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

10:00 Puchar Świata, Maribor, Słowenia: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

13:15 Puchar Świata, Maribor, Słowenia: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 16 LUTEGO 2020

10:05 Puchar Świata, Maribor, Słowenia: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

13:40 Puchar Świata, Maribor, Słowenia: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

14:00 Puchar Świata, Maribor, Słowenia: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.