Puchar Świata w narciarstwie alpejskim w Eurosporcie

Kolejne weekend alpejczycy spędzą na stokach Pucharu Świata. Zmagania w Chamonix i Garmisch-Partenkirchen pokaże Eurosport. Panowie w Chamonix powalczą w konkurencjach technicznych. W sobotę czeka ich slalom, gdzie przede wszystkim Henrik Kristoffersen i Alexis Pinturault powalczą o powiększenie przewagi w […]

Kolejne weekend alpejczycy spędzą na stokach Pucharu Świata. Zmagania w Chamonix i Garmisch-Partenkirchen pokaże Eurosport.

Panowie w Chamonix powalczą w konkurencjach technicznych. W sobotę czeka ich slalom, gdzie przede wszystkim Henrik Kristoffersen i Alexis Pinturault powalczą o powiększenie przewagi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nad resztą stawki. Nie da się jednak wykluczyć, że do walki o końcowy triumf włączy się też Daniel Yule – Szwajcar coraz wyżej pnie się w klasyfikacji slalomistów i jest już tylko 57 punktów za Norwegiem. W niedzielę odbędzie się drugi w tym sezonie gigant równoległy. Jest to dość nieprzewidywalna konkurencja – dość powiedzieć, że w Alta Badia na podium stanęli Rasmus Windingstad, Stefan Luitz i Roland Leitinger.

W Ga-Pa tydzień po panach pojawią się alpejki. Już trzeci weekend z rzędu oglądać będziemy rywalizację w konkurencjach szybkościowych – zarówno w Bansku, jak i w Roza Chutor (gdzie odwołano bieg zjazdowy) na podiach najczęściej widywaliśmy Włoszki – spośród nich aż trzykrotnie na „pudle” stanęła Federica Brignone, a dwukrotnie Marta Bassino. Dwa zwycięstwa zanotowała w tym czasie Mikaela Shiffrin i to ona będzie głównym zagrożeniem dla Azzurre w najbliższy weekend. Włoszki muszą obawiać się też Szwajcarek – Joana Hählen była dwukortnie trzecia w ostatnich czterech konkursach, Lara Gut-Behrami stanęła na podium w supergigancie w Bansku, a Corinne Suter, choć ostatnio ustępowała koleżankom, jest na czele klasyfikacji zjazdowej.

SOBOTA – 8 LUTEGO 2020

09:50 Puchar Świata, Chamonix, Francja: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

11:00 Puchar Świata, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: STUDIO 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

11:30 Puchar Świata, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: ZJAZD KOBIET 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

12:55 Puchar Świata, Chamonix, Francja: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 9 LUTEGO 2020

09:25 Puchar Świata, Chamonix, Francja: SLALOM GIGANT RÓWNOLEGŁY MĘŻCZYZN 
*(o 12:45  w Eurosport 1 HD)
Eurosport PlayerEurosport 1 HDIpla

11:15 Puchar Świata, Garmisch-Partenkirchen, Niemcy: SUPERGIGANT KOBIET 
Eurosport PlayerIpla

13:15 Puchar Świata, Chamonix, Francja: SLALOM GIGANT RÓWNOLEGŁY MĘŻCZYZN 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.