Puchar Świata w narciarstwie dowolnym i snowboardzie w Eurosport Playerze i Polsacie Sport News

Skicross w Feldbergu, skoki akrobatyczne w Mińsku i slalom równoległy snowboardzistów w Moskwie – tak wygląda plan freestyle’owców i snowboardzistów na kolejny weekend Pucharu Świata. Zawody na żywo będzie można obejrzeć w Eurosport Playerze, a premierowo w Polsacie Sport News. […]

Skicross w Feldbergu, skoki akrobatyczne w Mińsku i slalom równoległy snowboardzistów w Moskwie – tak wygląda plan freestyle’owców i snowboardzistów na kolejny weekend Pucharu Świata. Zawody na żywo będzie można obejrzeć w Eurosport Playerze, a premierowo w Polsacie Sport News.

Rywalizacja przed tygodniem w Idre Fjäll umocniła Fanny Smith i Reece’a Howdena na pozycjach liderów klasyfikacji generalnej. Nieustannie ich rodacy starają się o podwójną Kryształową Kulę – Smith goniona jest przez Marielle Thompson, zaś Jonas Lenherr i Ryan Regez zagrażają Howdenowi. W Feldbergu gospodarze liczą na powrót na wysokie miejsca Danieli Maier, czwartej w inaugurującym zmagania Cross Alps Tour.

W podmińskim Raubiczy zakończy się wschodnioeuropejska seria rywalizacji w skokach akrobatycznych. O ile forma Maksima Burowa nie budzi wątpliwości co do tego, kto jest faworytem sobotnich zmagań, o tyle u pań Laura Peel, choć ma sporą przewagę nad resztą stawki, będzie musiała natrudzić się, aby powrócić na najwyższy stopień podium, po tym jak Amerykanki świetnie spisały się w Jarosławiu i Moskwie, a z pewnością będą też chciały wzbudzić jeszcze większe nadzieje przed przyszłotygodniowymi zawodami na własnym terenie, w Deer Valley.

Do stolicy Rosji tym razem przyjadą specjaliści od jazdy na jednej desce, rywalizujący w slalomie równoległym. Oprócz Polaków, którzy w Moskwie stawią się w żelaznym składzie (Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk, Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk, Maria Chyc, Aleksandra Michalik), oglądać będziemy też czołowych zawodników klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Rolanda Fischnallera,Aarona Marcha, Andreasa Prommeggera, Benjamina Karla u panów oraz Ramonę Theresię Hofmeister, Selinę Jörg czy Cheyenne Loch, którzy będą stawiać opór bardzo silnej w tym sezonie reprezentacji gospodarzy z Igorem Slujewem i Sofią Nadyrsziną na czele.

SOBOTA – 30 STYCZNIA 2021

12:50 Puchar Świata, Feldberg, Niemcy: SKI CROSS
*(31 stycznia o 01:00  w Polsat Sport News HD)
Eurosport Player
Komentarz w Polsacie Sport News: Grzegorz Jędrzejewski

16:50 Puchar Świata, Raubiczy, Białoruś: SKOKI 
*(31 stycznia o 08:07  w Polsat Sport News HD)
Eurosport Player
Komentarz w Polsacie Sport News: Grzegorz Jędrzejewski

16:50 Puchar Świata, Moskwa, Rosja: SLALOM RÓWNOLEGŁY 
*(o 22:30  w Polsat Sport News HD)
Eurosport Player

NIEDZIELA – 31 STYCZNIA 2021

11:50 Puchar Świata, Feldberg, Niemcy: SKI CROSS
*(o 22:30  w Polsat Sport News HD)
Eurosport Player
Komentarz w Polsacie Sport News: Grzegorz Jędrzejewski

About Wojciech Nowakowski