Puchar Świata w short tracku na sportowych antenach Polsatu i w Eurosport Playerze

Po próbie przedolimpijskiej w Pekinie cykl Pucharu Świata w short tracku przenosi się do Japonii. Rywalizację w Nagoi pokażą Polsat na swoich sportowych antenach oraz Eurosport w Playerze. Po inauguracji w stolicy Chin możemy być zadowoleni z formy Natalii Maliszewskiej […]

Po inauguracji w stolicy Chin możemy być zadowoleni z formy Natalii Maliszewskiej – „Kurczak” wygrała w dramatycznym finale rywalizację na swoim koronnym dystansie 500 m, gdzie 14. była Nikola Mazur, a 19. Patrycja Maliszewska. Ponadto nasza żeńska sztafeta zajęła ósme miejsce, zajmując dobrą pozycję wyjściową do dalszej walki o kwalifikacje olimpijskie. W męskiej kadrze szczególną uwagę zwracaliśmy na Diané Selliera – zajął 26. miejsce na 500 m, 51. na 1000 m, natomiast na 1500 m spowodował groźny upadek Quentina Fercoqa i ukarany został żółtą kartką, co przesunęło go na koniec klasyfikacji. Mimo to mogliśmy mieć powody do zadowolenia na tym dystansie – na 29. pozycji sklasyfikowany został Michał Niewiński.

Spośród rywali Biało-Czerwonych rozczarowaniem była przede wszystkim Suzanne Schulting, która uratowała zawody wygraną na 1000 m po nieudanym występie na pozostałych dwóch dystansach indywidualnych. Również więcej można było oczekiwać po liderce Kanadyjek, Kim Boutin, a kraksa na ostatnim wirażu finału na 1500 m dwóch Koreanek jadących wraz z Lee Yubin po komplet medali dla swojej drużyny będzie zapewne wspominana co najmniej do igrzysk w Pekinie. Ich rodacy z kolei zawiedli, nie awansując do finału rywalizacji sztafetowej. Zaskoczeniem in plus był natomiast Adił Galiachmietow – Kazach zajął drugie miejsce na 1500 m, przegrywając ze swoim treningowym partnerem, Siemionem Jelistratowem, a także zaprezentował się w finale na 1000 m. Dystans 500 m z kolei zawojowali Węgrzy – Shaolin Sándor Liu i John-Henry Krueger. Drużyna mistrzów olimpijskich w sztafecie nie zaprezentowała się jednak tak dobrze w pozostałych konkurencjach – mają więc dodatkową mobilizację do gonienia rywali.

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.