Puchar Świata w skokach do wody w TVP Sport

Dwukrotnie przekładane ze względu na pandemię zawody Pucharu Świata w skokach do wody w końcu dojdą do skutku. Finały rywalizacji indywidualnej transmitować będzie TVP Sport. Pierwotnie impreza, będąca zarówno próbą przedolimpijską, jak i kwalifikacją na igrzyska w Tokio, miała odbyć […]

Dwukrotnie przekładane ze względu na pandemię zawody Pucharu Świata w skokach do wody w końcu dojdą do skutku. Finały rywalizacji indywidualnej transmitować będzie TVP Sport.

Pierwotnie impreza, będąca zarówno próbą przedolimpijską, jak i kwalifikacją na igrzyska w Tokio, miała odbyć się w kwietniu 2020 roku. Przeniesiona najpierw o rok, a następnie ze względu na problemy organizacyjne związane z pandemią na pierwsze dni maja impreza rozpocznie się od zmagań w skokach synchronicznych. Najciekawiej dla polskich kibiców zapowiada się rywalizacja panów z trampoliny, w której udział wezmą Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak.

Nasi najlepsi zawodnicy rywalizować będą jednak też w zmaganiach indywidualnych, walcząc o swój pierwszy olimpijski start. Pięć lat temu blisko występu w Rio de Janeiro był Rzeszutek, jednak detale w systemie kwalifikacyjnym nie pozwoliły mu się cieszyć z udziału na igrzyskach. Kwalifikację wywalczy bowiem maksymalnie 18 zawodników, jednak ostateczny podział przepustek wynikać będzie z liczby zawodników zgłoszonych do olimpijskich konkursów indywidualnych i synchronicznych. W tej drugiej konkurencji również do zdobycia są bilety na igrzyska – wywalczą je jednak tylko cztery najlepsze duety, poza tymi już zakwalifikowanymi na igrzyska.

Wśród pań naszą jedyną reprezentantką na Pucharze Świata będzie Kaja Skrzek, również startująca wyłącznie w skokach z trampoliny. Podobnie jak Lesiak i Rzeszutek, Skrzek nie miała jeszcze okazji do startu na igrzyskach olimpijskich, jednak wystąpiła podczas pierwszej edycji igrzysk europejskich – w 2015 roku w Baku zajęła siódme miejsce w rywalizacji indywidualnej z trampoliny 3-metrowej oraz piąte w skokach synchronicznych z Dominiką Bąk. Ponadto byłą dziesiąta w nieolimpijskiej konkurencji z trampoliny umieszczonej na wysokości metra.

WTOREK – 4 MAJA 2021

08:50 Puchar Świata, Tokio, Japonia: TRAMPOLINA 3 M KOBIET – FINAŁ


10:50 Puchar Świata, Tokio, Japonia: WIEŻA 10 M MĘŻCZYZN – FINAŁ

ŚRODA – 5 MAJA 2021

10:50 Puchar Świata, Tokio, Japonia: WIEŻA 10 M KOBIET – FINAŁ

CZWARTEK – 6 MAJA 2021

08:50 Puchar Świata, Tokio, Japonia: TRAMPOLINA 3 M MĘŻCZYZN – FINAŁ

About Wojciech Nowakowski