Puchar Świata w Titisee-Neustadt na antenach TVP i Eurosportu

Po zakończonym w Bischofshofen Turnieju Czterech Skoczni, zawodnicy przenoszą się do oddalonego o 500. kilometrów Titisee-Neustadt. W sobotę i niedzielę obejrzymy konkursy indywidualne. Nie opadły jeszcze emocje po triumfie Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni, a skoczkowie już muszą myśleć […]

Po zakończonym w Bischofshofen Turnieju Czterech Skoczni, zawodnicy przenoszą się do oddalonego o 500. kilometrów Titisee-Neustadt. W sobotę i niedzielę obejrzymy konkursy indywidualne.

Nie opadły jeszcze emocje po triumfie Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni, a skoczkowie już muszą myśleć o kolejnych konkursach Pucharu Świata. Już w piątek odbędą się kwalifikacje do zaplanowanej na sobotę rywalizacji indywidualnej w Titisee-Neustadt. Tym razem zmagania nie będą jednak przebiegały, jak było to w poprzednim roku, w ramach turnieju Titisee-Neustadt Five, do którego zaliczane były noty z konkursów i kwalifikacji. W 2020 roku miniturniej padł łupem Ryoyu Kobayashiego, pomimo tego, że zarówno w sobotniej, jak i niedzielnej rywalizacji triumfował Dawid Kubacki.

Skoczkowie rywalizować będą na  Hochfirstschanze. Podobnie jak na skoczni im. Paula Ausserleitnera, tutaj również możliwe są bardzo dalekie skoki. Rozmiar skoczni wynosi 142. metry, a oficjalnym rekordzistą od marca 2016 roku jest Domen Prevc. Słoweniec uzyskał odległość 148. metrów. Najwięcej zwycięstw w Titisee-Neustadt wywalczył Adam Małysz. Orzeł z Wisły nie miał sobie równych w 2001 i dwukrotnie w 2007 roku. 14. lat temu Małysz wyrównał ówczesny rekord Svena Hannawalda, wynoszący 145 metrów.

W Niemczech zaprezentuje się oczywiście reprezentacja Polski. Trener Michal Dolezal dokonał jednak pewnych zmian w składzie. W miejsce Klemensa Murańki i Macieja Kota pojawią się Jakub Wolny i Paweł Wąsek. Oprócz nich zobaczymy jeszcze: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę i Aleksandra Zniszczoła.

Transmisje z zawodów obecne będą na antenach TVP Sport, TVP 1 i Eurosportu 1. Piątkowe kwalifikacje zostaną pokazane wyłącznie w Eurosporcie. Wystartują one o 16:15. Sobotnia rywalizacja indywidualna ruszy o 16:00, a niedzielna o 16:30. W TVP zawody komentować będą Sebastian Szczęsny i Przemysław Babiarz, a w Eurosporcie Marek Rudziński wraz z Igorem Błachutem.

PIĄTEK – 8 STYCZNIA 2021

15:35 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 17:30)

Studio: Michał Korościel
Reporter: Kacper Merk

16:15 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KWALIFIKACJE na żywo

Komentarz w Eurosporcie 1: Igor Błachut, Marek Rudziński


SOBOTA – 9 STYCZNIA 2021

15:00 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO 
*(od 15:50 również w TVP 1 HD, także o 18:00)

Studio: Maciej Jabłoński

15:25 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO 
*(również o 17:30)

Studio: Michał Korościel
Reporter: Kacper Merk

16:00 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY 

Komentarz w Eurosporcie 1: Igor Błachut, Marek Rudziński
Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny


NIEDZIELA – 10 STYCZNIA 2021

15:30 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO 
*(również o 18:00)

Studio: Michał Korościel
Reporter: Kacper Merk

15:50 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: STUDIO 
*(od 16:05 również w TVP 1 HD, także o 18:30)

Studio: Maciej Jabłoński

16:30 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY 

Komentarz w Eurosporcie 1: Igor Błachut, Marek Rudziński
Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny

19:00 
Magazyn POLSKIE SKOCZNIE 
Ipla

About Michał Winiarczyk