Puchar Świata w Willingen na antenach TVP i Eurosportu

Zakończone konkursy w Wiśle i Zakopanem zdominowane zostały przez Kamila Stocha. Polak wygrał wszystkie indywidualne starty. Czy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata podtrzyma swą zwycięską passę również w Willingen? Kamil Stoch jest obecnie posiadaczem żółtej koszulki lidera klasyfikacji generalnej Pucharu […]

Zakończone konkursy w Wiśle i Zakopanem zdominowane zostały przez Kamila Stocha. Polak wygrał wszystkie indywidualne starty. Czy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata podtrzyma swą zwycięską passę również w Willingen?

Kamil Stoch jest obecnie posiadaczem żółtej koszulki lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Skoczek z Zębu nad drugim Danielem Andre Tande ma 133 punkty przewagi. Polak skacze tak, jakby z żółtym plastronem nie zamierzał rozstawać się aż do Planicy. Jeśli tak się stanie będziemy cieszyć się z szóstej kryształowej kuli wywalczonej przez reprezentanta Polski. Adam Małysz czterokrotnie unosił kryształową kulę na zakończenie seoznu a Kamil Stoch jak dotąd raz. Jest to scenariusz bardzo realny. Stoch aktualnie znacząco wyróżnia się na tle rywali. Jak przyznał Piotr Żyła rywalizacja obecnie toczy się jedynie o drugą lokatę. Pierwsza od czterech konkursów zarezerwowana jest właśnie dla Stocha, który w tym sezonie wygrał już pięć startów, w tym cztery z rzędu.

Kamil wygrywa ale ciągle ma problemy ze spóźnianiem odbicia. Jak twierdzi Adam Małysz kamil spóźnia wszystkie skoki a mimo tego ląduje daleko i wygrywa. Celem Polaka na tę chwile jest ustabilizowanie tego elementu skoku. Do Mistrzostw Świata w Lahti został już tylko miesiąc. Wydaje się, że Stoch będzie głównym kandydatem do zdobycia złotego medalu, który ma już w swojej kolekcji (Predazzo 2013). Co jednak cieszy dodatkowo Polacy będą też faworytami w konkursie drużynowym. Mamy trzech zawodników w czołowej dziesiątce Pucharu Świata. Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła to pewniacy do drużyny. Walka o czwarte miejsce rozegra się prawdopodobnie pomiędzy Dawidem Kubackim, Stefanem Hulą oraz Janem Ziobrą. Na tę chwile najlepiej spisuje się ten pierwszy i to właśnie Kubacki był w składzie Polskiej ekipy w rywalizacji zespołowej w Zakopanem (drugie miejsce).

W Willingen odbędzie się konkurs drużynowy i indywidualny. Już w sobotę Polacy będą mieli okazję zrewanżować się Niemcom za rywalizację zespołową w Zakopanem. Polacy wygrali na początku sezonu w Klingenthal. Teraz zatem znów czas na ich zwycięstwo. Trener Stefan Horngacher do Willingen zabiera tę samą szóstkę która startowała w Zakopanem. Zobaczymy zatem Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę a także Jana Ziobro.

Transmisja z obydwu konkursów na antenach TVP 1 i Eurosportu 1. Transmisje z piątkowych kwalifikacji przeprowadzi wyłącznie Eurosport 1.

pasek2

PIĄTEK – 27 STYCZNIA 2017

17:45 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

18:00 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

SOBOTA – 28 STYCZNIA 2017

15:55 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: STUDIO na żywo

Studio: Maciej Jabłoński
Reporter: Mich
ał Regulski

16:00
Puchar Świata, Willingen, Niemcy: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

16:05
Puchar Świata, Willingen, Niemcy: KONKURS DRUŻYNOWY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
Komentarz w TVP: Marek Rudziński, Sebastian Szczęsny

NIEDZIELA – 29 STYCZNIA 2017

14:30 Puchar Świata, Willingen, Niemcy: STUDIO na żywo

Studio: Maciej Kurzajewski
Reporter: Mic
hał Regulski

15:00
Puchar Świata, Willingen, Niemcy: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

15:05
Puchar Świata, Willingen, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player
Komentarz w TVP: Marek Rudziński, Sebastian Szczęsny
pasek2