Puchar Świata w Wiśle na antenach TVP i Eurosportu

Dwa pierwsze weekendy sezonu 2021/2022 nie należały do udanych w wykonaniu polskich skoczków. Może przełamanie nastąpi w Wiśle. Czy dobrze znany obiekt wyzwoli optymalną dyspozycję naszych zawodników?

Polscy skoczkowie z pewnością chcieliby szybko zapomnieć o dwóch minionych weekendach. Zarówno wyniki konkursów w Niżnym Tagile, jak i te z Kuusamo, były zdecydowanie poniżej oczekiwań. Poniżej oczekiwań kibiców i oczywiście samych zawodników, którzy przyzwyczaili nas i siebie do zajmowania dużo wyższych pozycji. Wszystkie dotychczas rozegrane konkursy przynosiły punkty tylko dwóm polskim skoczkom. To wynik, z którym nie mieliśmy do czynienia od lat. Druga odsłona zmagań w Finlandii pod względem wynikowym była najgorsza w tym sezonie. W pierwszej dwudziestce próżno było szukać nazwiska skoczka trenowanego przez Michala Dolezala. Dość powiedzieć, że jedyny Estończyk startujący aktualnie w Pucharze Świata, zdobył w niedzielę więcej punktów od naszych reprezentantów. Jedyny plus złego początku zimowych zmagań jest chyba taki, że gorzej pewnie już być nie może.

Może być tylko lepiej i mamy nadzieję, że tak będzie już w najbliższych dniach. Od piątku karuzela Puchar Świata przeniesie się do Wisły. Do Wisły, która przez ostatnie cztery lata była miejscem inauguracji nowego sezonu. Tym razem będzie to już trzeci przystanek na trasie walki o Kryształową Kulę. Wydaje się, że pod względem pogodowym to dobra zmiana. W drugiej połowie listopada aura panująca w Wiśle była zdecydowanie mniej zimowa niż ma to miejsce teraz. Opady śniegu delikatnie powiększyły warstwę sztucznie wyprodukowanego śniegu pokrywającego obiekt im. Adama Małysza. Prognozy na dni z Pucharem Świata w Wiśle przewidują temperaturę w okolicach zera stopni Celsjusza i delikatne opady śniegu. Pod tym względem może być zatem zdecydowanie lepiej w porównaniu do lat ubiegłych. Problemy może niestety przysparzać wiatr. Szczególnie w sobotę, na kiedy zaplanowany jest konkurs drużynowy. Prognozy mają jednak to do siebie, że nie zawsze się sprawdzają. Miejmy nadzieję, że tegoroczne zmagania odbędą się w sprawiedliwych warunkach umożliwiających wyrównaną rywalizację.

W Wiśle po raz pierwszy w tym sezonie dojdzie do zmagań drużynowych. Chęć udziały w wiślańskich zawodach zgłosili reprezentanci dziewiętnastu krajów, ale oczywiście tak dużo zespołów nie zobaczymy w konkursie drużynowym. Na oficjalną listę startową musimy poczekać do piątku, kiedy to odbędą się treningi i kwalifikacje do zaplanowanych na niedzielę zmagań indywidualnych. Spodziewanych jest 71 skoczków. Znamy już nazwiska reprezentantów Polski, którzy do tych kwalifikacji przystąpią. Na belce startowej skoczni im. Adama Małysza zasiądzie trzynastu naszych rodaków, a dla jednego z nich będzie to debiut w zawodach najwyższej rangi. Mowa o Janie Habdasie, trenującym na co dzień w kadrze młodzieżowej, prowadzonej przez Daniela Kwiatkowskiego. Dla Jana ważny dzień to czwartek, wtedy bowiem będzie obchodził osiemnaste urodziny. Oprócz młodzieżowca, do kwalifikacji przystąpią Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Jarosław Krzak.

Zawody w Wiśle będą transmitowane na antenach Eurosportu 1 i Telewizji Polskiej. W TVP Sport zobaczymy sesje treningowe, kwalifikacje i konkursy główne. Wszystko zacznie się już w piątek. Emocji nie powinno zabraknąć.

PIĄTEK – 3 GRUDNIA 2021

15:15 Puchar Świata, Wisła: STUDIO na żywo
*(także o 17:35, od 17:50 również w TVP 1)


15:45 Puchar Świata, Wisła: TRENING na żywo


16:45 Puchar Świata, Wisła: STUDIO na żywo
*(również o 19:00)17:55 Puchar Świata, Wisła: KWALIFIKACJE na żywo


SOBOTA – 4 GRUDNIA 2021

09:40 Puchar Świata, Wisła: MELDUNEK na żywo
*(również o 11:10)


15:10 Puchar Świata, Wisła: STUDIO na żywo
*(również o 18:15)


15:15 Puchar Świata, Wisła: STUDIO na żywo
*(również o 16:05 w TVP Sport i TVP 1)


15:30 Puchar Świata, Wisła: SERIA PRÓBNA na żywo


16:25 Puchar Świata, Wisła: KONKURS DRUŻYNOWY na żywo

19:30 Puchar Świata, Wisła, Polska: KRONIKA 


19:40 Magazyn PROSTO ZE SKOCZNI 

NIEDZIELA – 5 GRUDNIA 2021

10:15 Puchar Świata, Wisła: MELDUNEK na żywo
*(również o 12:25)


14:45 Puchar Świata, Wisła: STUDIO na żywo
*(również o 15:50 w TVP 1 i o 18:00 w TVP Sport)


15:00 Puchar Świata, Wisła: SERIA PRÓBNA na żywo


15:05 Puchar Świata, Wisła: STUDIO na żywo
*(również o 17:45)


16:00 Puchar Świata, Wisła: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

19:30 Puchar Świata, Wisła, Polska: KRONIKA 


19:40 Magazyn PROSTO ZE SKOCZNI 


20:00 Magazyn POLSKIE SKOCZNIE na żywo