Puchar Świata w Zakopanem na antenach Eurosportu i TVP

Zakopane staje się dziś bliskie sercu każdego zwolennika skoków narciarskich. W ten weekend odbędzie się Puchar Świata w stolicy Tatr. Transmisje w Eurosporcie 1, TVP Sport i TVP 1.  Już trzeci weekend z tym sezonie Pucharu Świata najlepsi skoczkowie spędzą […]

Zakopane staje się dziś bliskie sercu każdego zwolennika skoków narciarskich. W ten weekend odbędzie się Puchar Świata w stolicy Tatr. Transmisje w Eurosporcie 1, TVP Sport i TVP 1. 

Już trzeci weekend z tym sezonie Pucharu Świata najlepsi skoczkowie spędzą w Polsce. Po inauguracji zmagań w Wiśle i styczniowych zawodach w Zakopanem, teraz skokowa karuzela po raz drugi zawita do zimowej stolicy Polski. Wszystko to w związku z odwołaną próba przedolimpijską w chińskim Zhangjiakou. Dwa konkursy indywidualne na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza będą zorganizowane w zastępstwie za wyżej wymienione konkursy, które nie doszły do skutku w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Podczas styczniowych zmagań w Zakopanem reprezentacja Polski nie skorzystała z kwoty krajowej, która przysługuje każdemu państwu dwukrotnie. Miało to związek z odbywającymi się w tym samym czasie konkursami Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. Tam udało się zaplecze naszej kadry, aby walczyć o dodatkowe miejsce startowe na kolejny period Pucharu Świata. Już wtedy było wiadome, że Polska zorganizuje dodatkowy weekend ze skokami. Podczas zbliżających się zawodów zobaczymy zatem polskich skoczków w poszerzonym składzie. Nie skorzystamy jednak z pełnej przysługującej nam kwoty – 13 zawodników. Trener Michał Dolezal do składu powołał 11. skoczków. Nie znalazł się w nim Jarosław Krzak, zakażony koronawirusem. W piątkowych kwalifikacjach do pierwszego z konkursów indywidualnych zaprezentują się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Tomasz Pilch.

Według wstępnych zgłoszeń w Zakopanem ma pojawić się 55. skoczków z piętnastu reprezentacji narodowych. Na starcie zabraknie m.in. Czechów i Finów, pojawi się natomiast powracający po przerwie spowodowanej zakażeniem koronawirusem Peter Prevc. W Polsce zobaczymy także Ulricha Wohlgenannta, który w miniony weekend wygrał cztery konkursy Pucharu Kontynentalnego w Willingen, zorganizowane w niecałe 24. godziny. Wstępna lista startowa daje nam nadzieję, że w piątek będziemy świadkami normalnych kwalifikacji, a nie prologu, który mogliśmy oglądać ostatnio w Klingenthal. Stawka uszczupli się natomiast w niedzielę, kiedy do kwalifikacji nie przystąpi już polska grupa krajowa.

 

PIĄTEK – 12 LUTEGO 2021

08:25 Puchar Świata, Zakopane: MELDUNEK 
*(również o 10:45)


15:05 Puchar Świata, Zakopane: STUDIO 


15:50 Puchar Świata, Zakopane: STUDIO 
*(również o 17:15)


15:55 Puchar Świata, Zakopane: KWALIFIKACJE 

SOBOTA – 13 LUTEGO 2021

10:40 Puchar Świata, Zakopane: MELDUNEK 
*(również o 12:50)

15:05 Puchar Świata, Zakopane: STUDIO 

15:50 Puchar Świata, Zakopane: STUDIO 

15:55 Puchar Świata, Zakopane: KONKURS INDYWIDUALNY 

NIEDZIELA – 14 LUTEGO 2021

09:00 Puchar Świata, Zakopane: MELDUNEK 
*(również o 11:20)

14:15 Puchar Świata, Zakopane: STUDIO 

14:30 Puchar Świata, Zakopane: STUDIO 

14:40 Puchar Świata, Zakopane: KWALIFIKACJE 

15:45 Puchar Świata, Zakopane: STUDIO 

16:00 Puchar Świata, Zakopane: STUDIO 

16:05 Puchar Świata, Zakopane: KONKURS INDYWIDUALNY