Raw Air czas zacząć. Transmisje w TVN i Eurosporcie

Lillehammer będzie miejscem inauguracji tegorocznej edycji cyklu Raw Air. Tylko dwa miasta będą w tym roku gościć zmagania w norweskiej imprezie. Oprócz zawodów w Lillehammer, czekają nas także konkursy w Oslo.  Turniej Raw Air rozgrywany jest od 2017 roku. W […]

Lillehammer będzie miejscem inauguracji tegorocznej edycji cyklu Raw Air. Tylko dwa miasta będą w tym roku gościć zmagania w norweskiej imprezie. Oprócz zawodów w Lillehammer, czekają nas także konkursy w Oslo. 

Turniej Raw Air rozgrywany jest od 2017 roku. W 2020 roku zmagania zakończyły się przedwcześnie ze względu na pandemię koronawirusa, a rok później z tego samego powodu zostały odwołane. Dwukrotnie w norweskim cyklu triumfował Kamil Stoch. Oprócz Polaka mianem zwycięzcy Raw Air mogą poszczycić się także Stefan Kraft i Ryoyu Kobayashi. Marcowe zmagania kojarzą się ze skoczniami w Lillehammer, Oslo, Trondheim i Vikersund. W tym roku rywalizacja odbędzie się tylko na dwóch z nich – w Lillehammer i Oslo. Skocznia Granasen w Trondheim przechodzi przebudowę, a Vikersund już niebawem będzie gościło Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich.

Raw Air rozpocznie się już w środę. Na początek czeka nas prolog, czyli dobrze nam znane kwalifikacje, które na potrzeby turnieju przyjmą inną nazwę. Nie bez powodu, bo w Raw Air liczy się każdy skok i każdy skok jest zaliczany do klasyfikacji końcowej turnieju. Zwycięży skoczek, który wykaże się największą regularnością i dobrą dyspozycją w każdej punktowanej serii. W Norwegii rywalizować będą także kobiety. Panie i panowie wezmą udział we wspólnej rywalizacji, mierząc się w konkursie drużyn mieszanych.

W Norwegii zaprezentuje się ten sam skład Reprezentacji Polski, który mogliśmy oglądać tydzień temu w Lahti. W Lillehammer i Oslo będziemy zatem śledzić poczynania Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Pawła Wąska, Stefana Huli i Kacpra Juroszka. Na Lysgaardsbakken trzykrotnie triumfował Kamil Stoch, a na podium stawali także Adam Małysz, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Rekord obiektu od 2009 roku należy do Simona Ammanna i wynosi 146 metrów.

W Norwegii, a także we wszystkich rozgrywanych do końca sezonu zawodach nie zobaczymy reprezentantów Rosji. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała o wykluczeniu Rosjan i Białorusinów, którzy nie będą mogli rywalizować w żadnej z dyscyplin znajdujących się pod auspicjami FIS-u.

ŚRODA – 2 MARCA 2022

16:40 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: STUDIO na żywo
*(również o 17:45)

Studio: Marcin Kuźbicki
Reporterzy: Kacper Merk, Dominik Formela

16:45 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: PROLOG na żywo

Komentarz w Eurosporcie: Igor Błachut, Marek Rudziński
Komentarz w Radio Gol 1: Bartosz Pająk, Piotr Szymczuk


18:45 Puchar Świata kobiet, Lillehammer, Norwegia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

CZWARTEK – 3 MARCA 2022

15:35 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: STUDIO na żywo
*(również o 17:10 i 17:50)


15:50 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: STUDIO na żywo
*(również o 17:45)


16:00 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

Komentarz w TVN/Eurosporcie: Igor Błachut, Marek Rudziński

19:15 Puchar Świata kobiet, Lillehammer, Norwegia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

About Michał Winiarczyk