Real Madryt 2:0 Atalanta – skrót meczu (WIDEO)

14.08 odbył się mecz Superpucharu Europy pomiędzy Realem Madryt, a Atalantą Bergamo. Co ciekawe, wydarzenie miało miejsce na PGE Narodowym w Warszawie.

Choć ranga spotkania jest naprawdę wysoka, to kibice musieli cierpliwie czekać, aż mecz na poważnie się rozkręci. Właściwie, to w pierwszej połowie spotkania nie obejrzeliśmy zbyt wiele klarownych sytuacji bramkowych. Blisko zdobycia pięknej bramki był de Roon: piłka po uderzeniu z ostrego kąta odbiła się od jednego z zawodników Realu i niewiele brakowało, żeby wpadła do siatki, jednak drużyna prowadzona przez Carlo Ancelottiego została uratowana przez poprzeczkę.

Przed przerwą znacznie groźniejszą akcję zdołał jeszcze stworzyć Real. Rodrygo nie zdołał jednak zamienić strzału z okolicy dziesiątego metra, na gola.

Po pierwszych 45 minutach mecz wreszcie nabrał tempa. W 59. minucie spotkania Real skonstruował akcję, której niemal nie dało się nie wykorzystać. Valverde dokłada nogę do pustej bramki i „Królewscy” wychodzą na prowadzenie.

Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. Dziewięć minut po trafieniu Valverde, Real wyprowadza całkiem podobną akcję, która kończy się premierowym trafieniem Kyliana Mbappe w barwach drużyny z Madrytu.

I na tym koniec – jak się okazało, trafienie Mbappe ustaliło wynik spotkania. Real Madryt wygrywa z Atalantą 2:0 zdobywając pierwsze trofeum w tym sezonie.