Wielkie emocje w końcówce! Real Madryt 3:2 Alaves – skrót meczu (WIDEO)

Vinicius | Real Madryt 2024

Real Madryt pokonuje na własnym terenie Deportivo Alaves 3:2 w meczu siódmej kolejki hiszpańskiej La Ligi, notując piąte zwycięstwo z rzędu. Choć do 85. minuty mecz układał się dla gospodarzy w sposób perfekcyjny, końcówka spotkania dostarczyła kibicom niemałą dawkę emocji.

Podopieczni Carlo Ancelottiego postanowili wejść w omawiany mecz z przytupem. Nie minęła jeszcze choćby jedna minuta, a Lucas Vazquez już cieszy się z gola – w tym momencie pachniało na murawie wysokim zwycięstwem, a pomysł ten najwyraźniej spotkał się z poparciem Kyliana Mbappe, który w 40. minucie, po kapitalnej akcji, ustalił wynik pierwszej części spotkania na 2:0.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał, aby układ sił na boisku jakkolwiek nam się zmienił. Zaledwie trzy minuty po gwizdku wznawiającym grę, na listę strzelców wpisał się Rodrygo, natomiast początek problemów Realu przypadł na wspomnianą 85. minutę. Wówczas Alaves pokusiło się o błyskawiczne dwa trafienia – najpierw piłkę w siatce umieścił Benavidez, a po upływie zaledwie jednej minuty, bramkę kontaktową zdobył doświadczony Kike Garcia. Zryw ten nie przyniósł jednak ostatecznie ekipie gości żadnego punktu, a mecz zakończył się wynikiem 3:2.