Rehabilitacja po pierwszej kolejce: Inter 2:0 Lecce – skrót meczu (WIDEO)

Inter Mediolan - herb

W jednym z ostatnich sobotnich spotkań włoskiej Serie A, aktualny Mistrz Włoch, Inter Mediolan zmierzył się na własnym stadionie z US Lecce. Przed startem meczu zarówno jedna, jak i druga drużyna może odczuwać niedosyt. Ekipa z Mediolanu w pierwszej kolejce dość niespodziewanie straciła punkty z Genoą, natomiast Lecce zostało na własnym terenie rozbite przez Atalantę 0:4.

Podobnie jak w przypadku spotkania Parmy z AC Milanem, pierwsza bramka padła w momencie, kiedy niektórzy nie zdążyli się jeszcze dobrze rozsiąść w fotelach. Mamy zaledwie 5. minutę pierwszej połowy, a Taremi, po dośrodkowaniu jednego z graczy Interu, zgrywa głową piłkę w obrębie pola karnego do będącego na czystej pozycji Darmiana, który pewnie wykończył stuprocentową sytuację, również głową, jednak w dość nietypowy sposób, bo piłka zdążyła jeszcze przedtem skozłować, nie dając szans bramkarzowi rywali.

Za ostateczny cios można uznać ten z 69. minuty, kiedy to Hakan Calhanoglu wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Kialondy Gaspara. W tym momencie mieliśmy 2:0 i jak się niedługo później okazało, żadna z drużyn nie była już w stanie dołożyć nic więcej.