Reprezentacyjne mecze towarzyskie w piłce nożnej na sportowych kanałach Polsatu

Na początku września powróci na boiska reprezentacyjne granie. Oprócz eliminacji do Mistrzostw Świata, piłkarze wezmą udział również w meczach sparingowych. W środę o godzinie 18 w jednej z ciekawszych konfrontacji Finlandia zmierzy się z Walią. Finowie rozegrają swoje pierwsze spotkanie […]

Na początku września powróci na boiska reprezentacyjne granie. Oprócz eliminacji do Mistrzostw Świata, piłkarze wezmą udział również w meczach sparingowych.

W środę o godzinie 18 w jednej z ciekawszych konfrontacji Finlandia zmierzy się z Walią. Finowie rozegrają swoje pierwsze spotkanie po Euro 2020, w którym to zakończyli zmagania na fazie grupowej, jednak mogą czuć dumę z tego jak się zaprezentowali. „Suomi” zapewne wyjdą w tym spotkaniu w rezerwowym składzie, mając na uwadze dwa spotkania eliminacyjne, które czekają ich kilka dni później. Walijczycy także oprócz sparingu rozegrają dwa mecze eliminacyjne z Białorusią i Estonią. Obie drużyny ostatni raz mierzyła się w listopadzie ubiegłego roku w ramach Ligi Narodów. Zwycięsko z tej potyczki wyszli Walijczycy, wygrywając pewnie 3:1.

W innym ciekawym spotkaniu Szwajcaria ugości u siebie Grecję. „Helweci” przystąpią do tego spotkania po bardzo dobrym Euro 2020, w którym to odpadli w ćwierćfinale po rzutach karnych z Hiszpanią. W reprezentacji Szwajcarii nastąpi nowe otwarcie z nowym selekcjonerem, którym został Murat Yakin. Szwajcar który reprezentował swój kraj 49 razy, ostatnio był szkoleniowcem w FC Schaffhausen. Grecy w przeciwieństwie do swoich rywali nie brali udziału w Mistrzostwach Europy. Swoje ostatnie spotkania rozegrali w czerwcu, w ramach meczów towarzyskich. Najpierw zremisowali z Belgami 1:1, a następnie pokonali Norwegię 2:1.

Na spotkanie sparingowe po meczach eliminacyjnych zdecydowały się Czechy oraz Ukraina. Jedni jak i drudzy bardzo dobrze zaprezentowali się na ostatnim turnieju rangi mistrzowskiej, kończąc zmagania w najlepszej ósemce. Reprezentacja Czech wcześniej rozegra dwa spotkania eliminacyjne do Mistrzostw Świata, w których to podejmie u siebie Białoruś i na wyjeździe Belgie, natomiast Ukraina zagra u siebie z Kazachstanem oraz na wyjeździe z Francją. Obie reprezentację rozegrały dwa ostatnie spotkania w 2018 roku w ramach Ligi Narodów. Zwycięsko z obu potyczek wyszła Ukraina.

ŚRODA – 1 WRZEŚNIA 2021

17:50 Mecz Towarzyski: FINLANDIA – WALIA na żywo

20:35 Mecz Towarzyski: SZWAJCARIA – GRECJA na żywo

ŚRODA – 8 WRZEŚNIA 2021

20:35 Mecz Towarzyski: CZECHY – UKRAINA na żywo

About Łukasz Urbanowski