Rewanże Legii i Rakowa w TVP 2 i TVP Sport

W czwartkowy wieczór Legia Warszawa i Raków Częstochowa rozegrają swoje rewanżowe spotkanie w ramach ostatniej rundy eliminacji do Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Spotkania te będzie można obejrzeć na TVP i TVP Sport. LEGIA WARSZAWA – SLAVIA PRAGA Oby nie […]

W czwartkowy wieczór Legia Warszawa i Raków Częstochowa rozegrają swoje rewanżowe spotkanie w ramach ostatniej rundy eliminacji do Ligi Europy oraz Ligi Konferencji. Spotkania te będzie można obejrzeć na TVP i TVP Sport.

LEGIA WARSZAWA – SLAVIA PRAGA

Oby nie było jak z Dinamem

To zdanie na pewno pojawia się w głowach sympatyków Wojskowych. Mimo dobrego wyniku w wyjazdowym starciu Legionistom zabrakło „tego czegoś”, żeby wyeliminować Dinamo Zagrzeb. Teraz na pewno nikt w Warszawie nie chce podobnego scenariusza w starciu z mistrzami Czech.

Tym bardziej że szczęście zdaje się sprzyjać Legii. Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, mówiąca o tym, że Bartosz Ślisz będzie zdolny do gry przeciwko Slavii. W szeregach mistrza Czech nadal panuje atmosfera niczym w szpitalu. Niedostepni do gry są bowiem Zima, Hovorka, Sevcik, Masopust, Olayinka, Povod, Plavsić, Kuchta oraz Krmencik. W Legii nie pokaże się już Juranović, który zdobył jedną z bramek w pierwszym spotkaniu i w ostatnich dniach zasilił szeregi Celticu Glasgow.

Legia, aby móc w pełni sił rozegrać mecz z mistrzami Czech dostała wolne i nie grała w ten weekend w Ekstraklasie. Sparta Praga nie mogła liczyć na taką ulgę i w niedzielę podjęła na własnym stadionie Banik Ostrawa. Mistrzowie Czech wygrali to spotkanie 4:0.

KAA GENT – RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Po prostu to utrzymać

Raków po osiągnięciu dobrego wyniku na własnym stadionie w Bielsku-Białej wybiera się powalczyć o awans na Ghelamco Arenę. O tym, jak trudny dla przeciwników jest to teren, świadczy statystyka spotkań Gent. Bawoły w 2012 roku przegrały tam tylko dwa mecze – z Club Brugge i Royal Antwerpią.

Raków przystąpi do tego spotkania osłabiony. Trener Papszun już wcześniej nie mógł korzystać, z Igora Sapali i Bena Ledermana. Teraz do nich dołączył jeszcze Zoran Arsenić, który w pierwszym pojedynku doznał złamania ręki. Kolejnym osłabienie bloku defensywnego jest zawieszenie za kartki Milana Rundicia. W drużynie Bawołów najprawdopodobniej ponownie nie zaprezentuje się Elisha Owusu oraz Sulayman Marreh. Gent podobnie jak Raków nie grał w ten weekend meczu ligowego, więc przystąpi do spotkania w pełni sił.

CZWARTEK – 26 SIERPNIA

19:15 Liga Konferencji Europy UEFA – 4. runda kwalifikacji: STUDIO na żywo
*(również o 22:50)

Studio: Jacek Kurowski – Jakub Wawrzyniak

19:55 Liga Konferencji Europy UEFA – 4. runda kwalifikacji: KAA GENT – RAKÓW CZĘSTOCHOWA na żywo


20:55 Liga Europy UEFA – 4. runda kwalifikacji: LEGIA WARSZAWA – SLAVIA PRAGA na żywo

Komentarz: Mateusz Borek – Kazimierz Węgrzyn (z Warszawy)