Rewanżowy mecz o Superpuchar Hiszpanii w TVP 1 i TVP Sport

To ostatni akord przed rozpoczęciem sezonu ligowego w Hiszpanii. Zapewne gdyby nie fakt, że to Athletic odniósł zwycięstwo nad Barceloną, a nie odwrotnie, rewanż można by było sobie darować do obejrzenia, ale że jest jak jest dzięki Mikelowi San Jose […]

To ostatni akord przed rozpoczęciem sezonu ligowego w Hiszpanii. Zapewne gdyby nie fakt, że to Athletic odniósł zwycięstwo nad Barceloną, a nie odwrotnie, rewanż można by było sobie darować do obejrzenia, ale że jest jak jest dzięki Mikelowi San Jose i Aritzowi Adurizowi, drugie starcie o Superpuchar Hiszpanii zapowiada się niezwykle interesująco.

Sevilla w Superpucharze Europy pokazała jak Barcelonę można zranić, a Athletic Bilbao skrupulatnie i bezlitośnie wykorzystał daną przez drużynę Unaia Emery’ego lekcję gry z będącą ciągle w wakacyjnej formie Dumą Katalonii. Wszelkie statystyki przemawiające za podopiecznymi Luisa Enrique w meczach z Baskami szybko znikały, gdy ekipa Ernesto Valverde wypunktowywała Barcelonę. Historycznie, Katalończycy jeszcze nigdy nie podnieśli się po 0:4, ale futbol już wiele twarzy pokazał. Droga do wymarzonego sekstetu niesamowicie się FC Barcelonie skomplikowała, ale jej piłkarze ciągle wierzą i obiecują walkę do końca. Czy Duma Katalonii dokona niemożliwego w walce o powtórzenie roku 2009? Czy też Athletic przypomni Barcelonie stare koszmary z półfinałowego dwumeczu w Lidze Mistrzów 2012/2013? Wielkie rozstrzygnięcie batalii o Superpuchar Hiszpanii już w poniedziałek!

PONIEDZIAŁEK – 17 SIERPNIA 2015

21:30 Superpuchar Hiszpanii: STUDIO na żywo
*(o 21:45 w TVP 1 HD)
TVP 1 HDTVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Maciej Iwański – Jerzy Engel, Marcin Żewłakow

21:55 Superpuchar Hiszpanii: FC BARCELONA – ATHLETIC BILBAO na żywo
TVP 1 HDTVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Jacek Laskowski (z Barcelony)

Przygotowali: Jakub Zegarowski, Piotr Głowacki – Grzyb

About REDAKCJA