Rewanżowy pojedynek Davida Haye’a z Tonym Bellew najciekawszym punktem weekendu ze sportami walki

Kolejny weekend, kolejne ciekawe gale bokserskie. Tym razem najciekawiej będzie w O2 Arenie w Londynie, gdzie w walce wieczoru rewanżowy bój stoczą David Haye i Tony Bellew. 

GALA W LONDYNIE
Pojedynek Davida Haye’a z Tonym Bellew elektryzuje całe Wyspy Brytyjskie, choć stricte sportowo nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Obaj pięściarze to jednak czołówka wagi ciężkiej, która w przeszłości biła się o pasy mistrzowskie. Dzisiaj obaj są po przejściach. Trapiony kontuzjami Haye nie przypomina już tego genialnego pięściarza z wagi cruiser, z którym rywalizować wtedy mógłby tylko Tomasz Adamek. W znacznie lepszej sytuacji znajduje się Bellew, którego notowania po wygraniu w pierwszym starciu, powędrowały znacząco w górę. Bardzo możliwe, że jeśli ten były mistrz świata w cruiser wygra ponownie, to na jesieni tego roku dostanie szansę walki o pas mistrzowski. Łatwo miał jednak nie będzie, albowiem Haye to znakomity pięściarz, który w swoim prime zdecydowanie przewyższał umiejętności Bellew. David wciąż zapowiada, że ma swoje ambicje i oczekiwania. Jeśli w sobotę udowodni je w ringu, może czekać na nas fantastyczna wojna.

Poza tym kibice zobaczą kilka innych interesujących pojedynków, które powinny rozbudzić apetyt kibiców w O2 Arenie. Szczególną uwagę warto zwrócić na starcie Joe Joyce’a z Lenroyem Thomasem. Kreowany na przyszłego mistrza świata Brytyjczyk zmierzy się z bardzo doświadczonym, niewygodnym rywalem. Jeśli Jamajczyk dobrze przygotuje się, to być może dostaniemy odpowiedź, ile ambicje Joyce’a mają wspólnego z rzeczywistością.

Karta walk gali w Londynie:
David Haye – Tony Bellew II
Joe Joyce – Lenroy Thomas
Paul Butler – Emmanuel Rodriguez
John Ryder – Jamie Cox
Martin Joseph Ward – James Tennyson

GALA W KOŚCIERZYNIE
W piątkowy wieczór doczekamy się emocji na polskim ringu. W Kościerzynie po raz kolejny na zawodowych ringach zaprezentuje się Nikodem Jeżewski, który podejmie byłego przeciwnika Adama Balskiego, Demetriusa Banksa. Amerykanin to niezwykle niewygodny przeciwnik, który swoim nieskoordynowanym stylem potrafi napsuć krwi oponentowi. Wydaje się jednak, że boks nie jest dla niego sposobem na życie, ale tylko na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Tak więc przekonująca wygrana Jeżewskiego to jego obowiązek.

Karta walk gali w Kościerzynie
Nikodem Jeżewski – Demetrius Banks
Kamil Gardzielik – Damian Mielewczyk
Marcin Rekowski – Andras Csomor
Piotr Podłucki – Michał Bańbuła
Rafał Grabowski – Andriej Staliarczuk

GALA W CARSON
W walce wieczoru w Carson efektowny Ryan Garcia podejmie Jaysona Veleza. Dobrze przygotowany Portorykańczyk będzie ciekawym testem dla meksykańskiego bombardiera. Jeśli jednak Ryan poradzi sobie z nim gładko, wydaje się, że drzwi do wielkiej kariery staną przed nim otworem.

Karta walk gali w Carson
Ryan Garcia – Jayson Velez
Gary O’Sullivan – Berlin Abreu

pasek2

PIĄTEK – 4 MAJA 2018

19:00 Gala Friday Boxing Night, Kościerzyna, Polska: NIKODEM JEŻEWSKI – DEMETRIUS BANKS na żywo
*(od 20:00 w Polsat Sport HD)
IplaPolsat Sport HD

SOBOTA – 5 MAJA 2018

05:00 Gala Golden Boy: RYAN GARCIA – JAYSON VELEZ na żywo


20:00 
Gala Boksu, Greenwich, Wielka Brytania: TONY BELLEW – DAVID HAYE na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 6 MAJA 2018

12:50 Mecz Towarzyski: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

13:00 
Mecz TowarzyskiPOLSKA – WŁOCHY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

pasek2

About 0a60d0xx