Riga FC 1:0 Śląsk Wrocław – skrót meczu (WIDEO)

24.07 odbyła się pierwsza część dwumeczu w ramach drugiej rundy kwalifikacyjnej eliminacji do Ligi Konferencji Europy pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Rigą FC.

Łotysze rozpoczęli to spotkanie w dużo pewniejszy sposób, niż zawodnicy Śląska. Już od samego początku pachniało bramką, a w 7. minucie Ousseynou Niang otworzył wynik wyprowadzając drużynę z Rygi na prowadzenie.

W pierwszej połowie bliski wyrównującego trafienia był Żukowski, jednak zabrakło precyzji. I to tyle. Na tym etapie, nawet pomijając kwestię wyniku, Riga FC była drużyną mocniejszą. W drugiej części spotkania Śląsk odzyskał inicjatywę. Stworzył kilka dogodnych sytuacji, bliscy trafienia byli Nahuel i ponownie Żukowski, jednak bezskutecznie.

Mecz skończył się wynikiem 1:0 i na tym etapie to drużyna z Łotwy jest bliżej awansu do Ligi Konferencji Europy. Rewanż odbędzie się 01.08 na Tarczyński Arena we Wrocławiu.