Roma zaczyna z przytupem. Roma – Fiorentina 2:0

W drugim sobotnim meczu 1. kolejki Serie A, AS Roma pokonała AC Fiorentinę 2:0. Jedyną bramkę zdobył w 28. minucie Radja Nainggolan. Mecz mimo zapowiedzi nie był pasjonującym widowiskiem. Po obydwu drużynach widać było, że jest to pierwszy oficjalny mecz […]

W drugim sobotnim meczu 1. kolejki Serie A, AS Roma pokonała AC Fiorentinę 2:0. Jedyną bramkę zdobył w 28. minucie Radja Nainggolan.

Mecz mimo zapowiedzi nie był pasjonującym widowiskiem. Po obydwu drużynach widać było, że jest to pierwszy oficjalny mecz i ekipy nie były w najwyższej formie. Sytuacja, która ustawiła ten mecz  miała miejsce w 28. minucie. Belgijski skrzydłowy, Radja Nainggolan przejął piłkę na własnej połowie, przebiegł kilkanaście metrów, a następnie podał do Gervinho. Iworyjski napastnik uderzył na bramkę, jego strzał co prawda obronił Neto, ale dobitka Nainggolana była już skuteczna. Druga bramka to świetny kontratak gospodarzy i znów kapitalna współpraca duetu Nainggolan – Gervinho. Znowu świetnym prostopadłym podaniem popisał się Belg, ale tym razem Gervinho nie zmarnował sytuacji sam na sam.

AS Roma – AC Fiorentina 2:0 (1:0)
Radja Nainggolan 28, Gervinho 90+3.

Roma: De Sanctis – Torosidis, Manolas, Astori, Cole – Nainggolan, De Rossi, Pjanić (67` Keita) – Iturbe (77` Ljajić), Totti (70` Florenzi), Gervinho.
Fiorentina: Neto – Tomović, Rodriguez, Savić, Alonso – Brillante (35` Ilicić), Pizarro, Valero, Vargas (72` Aquilani) – Babacar (63` Joaquin), Gomez.

Żółte kartki: Cole, Astori, Torosidis, Totti – Rodriguez, Savić, Alonso, Aquilani.