Rozpoczynamy fazę play-off PlusLigi. Pierwsze mecze 1/2 finału w Polsacie Sport

Wkraczamy w decydującą fazę rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Po rundzie zasadniczej, o medale Mistrzostw Polski walczą tylko cztery spotkania. W najbliższy weekend rozegrane zostaną pierwsze spotkania półfinałowe. Jastrzębski Węgiel walczył do ostatniej kolejki o miejsce w czołowej czwórce. Decydujące okazało się […]

Wkraczamy w decydującą fazę rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Po rundzie zasadniczej, o medale Mistrzostw Polski walczą tylko cztery spotkania. W najbliższy weekend rozegrane zostaną pierwsze spotkania półfinałowe.

Jastrzębski Węgiel walczył do ostatniej kolejki o miejsce w czołowej czwórce. Decydujące okazało się spotkanie przeciwko Łuczniczce Bydgoszcz. Podopieczni Marka Lebedewa wygrali 3:0 i wyprzedzili Indykpol AZS Olsztyn, który musi zadowolić się walką o 5. miejsce. Jastrzębianie od początku sezonu spisują się bardzo dobrze. Równa dyspozycja w przeciągu wszystkich spotkań pozwoliła walczyć o medale. Powracają do niej po rocznej przerwie, a po raz ostatni na podium znaleźli się w sezonie 2013/2014, zajmując 3. pozycję. Rywalem Jastrzębskiego Węgla będzie obrońca tytułu. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle okazała się najlepsza w rundzie zasadniczej, zdobywając 77 punktów. Mistrzowie Polski przegrali tylko cztery mecze. Dość szybko zapewnili sobie także zwycięstwo w pierwszej fazie PlusLigi. Kędzierzynianie zawiedli w Lidze Mistrzów. Brak awansu do finału Mistrzostw Polski byłby jeszcze bardziej bolesny. Tym bardziej, że ZAKSA od 7. kolejki nieprzerwanie była liderem rozgrywek. Ponadto wywalczyli już Puchar Polski, gdzie byli bezkonkurencyjni. W tegorocznym sezonie obie drużyny mierzyły się 3-krotnie. Zawsze górą byli zawodnicy Ferdinando de Giorgi. W lidze w obu przypadkach były to 5-setowe pojedynki. W półfinale krajowego pucharu ZAKSA wygrała 3:1.

Skra Bełchatów, pokonując w ostatniej kolejce Effector Kielce, wyprzedziła Jastrzębski Węgiel i z 69. punktami zajęła 3. pozycję w fazie zasadniczej PlusLigi. Najbardziej utytułowany zespół zawodowej ligi dwa ostatnie sezony kończył na najniższym stopniu podium. Celem na ten sezon będzie najpierw powrót do finału, a później walka o Mistrzostwo Polski, które po raz ostatni zgarnęli trzy lata temu. Bełchatowianie potrafili negatywnie zaskoczyć, zwłaszcza w Lidze Mistrzów, ale także w PlusLidze. Teraz miejsca na błędy już nie ma. Te będzie próbowała wykorzystać Asseco Resovia Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia również słabo zaprezentował się na europejskiej scenie. Podobnie jak Skra, także zawodnicy Andrzeja Kowala potrafili negatywnie zaskoczyć w PlusLidze. Jednak ostatnie tygodnie wyglądają więcej niż przyzwoicie. Rzeszowiacy wygrali ostatnie osiem spotkań, pokonując m.in. Indykpol AZS Olsztyn czy ostatnio ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Seria zwycięstw pozwoliła utrzymać pozycję wicelidera do ostatniej kolejki i zyskać atut własnego boiska w rewanżu 1/2 finału. Dwa tegoroczne spotkania między tymi drużynami padły łupem Resovii, która wygrała 3:1 zarówno w Bełchatowie, jak i Rzeszowie. Podopieczni Philippe Blaina będą chcieli zrewanżować się w półfinałowym dwumeczu.


źródło: SiatkarskaLigaTV Extra

PIĄTEK – 7 KWIETNIA 2017

17:30 Plusliga – 1/2 Finału: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE  na żywo
Polsat Sport HD
Ipla

NIEDZIELA – 9 KWIETNIA 2017

17:00 Plusliga – 1/2 Finału: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 Plusliga – 1/2 Finału: PGE SKRA BEŁCHATÓW – ASSECO RESOVIA RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:00 
Plusliga – 1/2 Finału: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)