Metz Handball – MKS Selgros Lublin w nSport+.

Po 10 latach przerwy polski zespół pokonał rywala w Lidze Mistrzyń piłkarek ręcznych. Jak będzie tym razem? Czas na rewanżowy mecz pomiędzy zespołami Metz Handball, a MKS Selgrosem Lublin. Transmisja w nSport+! Mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, pokonując w ostatnią […]

Mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, pokonując w ostatnią niedzielę francuski Metz Handball 35:31, przerwał 10-letni okres bez zwycięstwa w fazie zasadniczej Ligi Mistrzyń. Lublinianki uporały się w niedzielę w 3. kolejce LM piłkarek ręcznych z ekipą z Metz i w końcu spełniły swoje marzenia o triumfie w tych elitarnych rozgrywkach. To pierwsze zwycięstwo zespołu z Lubelszczyzny w rundzie zasadniczej Champions League od 10 lat, kiedy to lubelskie szczypiornistki pod nazwą „Bystrzyca Lublin” 8 lutego 2004 roku, grając przed własną publicznością okazały się lepsze od hiszpańskiej Alsy Eldy Prestigio (33:30).

Mecz w Hali Globus od początku stał na bardzo wyrównanym poziomie. Zawodniczki Selgrosu swoją niewielką przewagę tak na prawdę wywalczyły dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Do zwycięstwa Lublinianki poprowadziła Jessica Quintino, która zdobyła, aż 10 bramek (jeden z najlepszych wyników w tej kolejce)! Spotkanie we Francji będzie bardzo ważne dla układu tabeli. Polki, Francuzki i Rumunki z HCM Baia Mare mają po dwa punkty, a więc w sytuacji kiedy z grupy wychodzą trzy zespołu, a na razie nie zagrożonym liderem jest norweski Larvik, to mecze pomiędzy trzema zainteresowanymi drużynami powinny nam wyłonić pozostałe uczestniczki drugiej fazy grupowej.