Rummenigge: Bayern nie sprzeda Michaela Olise – żadna oferta tego nie zmieni

Bayern Monachium - Michael Olise 1
fot. Marc Marasescu / Shutterstock

Karl‑Heinz Rummenigge, członek rady dyrektorów Bayernu Monachium, zdementował spekulacje dotyczące ewentualnego transferu Michaela Olise, zapewniając, że klub nie rozważa jego sprzedaży niezależnie od proponowanej sumy.

Stanowisko klubu

W wywiadzie dla niemieckiego serwisu T‑Online Rummenigge był jednoznaczny w kwestii przyszłości zawodnika, który latem 2024 roku dołączył do Bayernu i szybko stał się jednym z najważniejszych ogniw zespołu. Rummenigge odrzucił doniesienia o ofertach przekraczających 200 milionów euro.

„Dla takiego zawodnika żadna cena nie skłoni nas do wahania”, stwierdził były napastnik, powołując się na decyzję klubu z 2009 roku, kiedy to Chelsea próbowała pozyskać Franka Ribéry’ego za rekordową kwotę. Rummenigge przypomniał wtedy: „W tamtym dniu podjęliśmy zasadniczą decyzję: nigdy więcej nie będziemy sprzedawać zawodnika, którego brak byłby odczuwalny na boisku.”

Oceny i porównania

Rummenigge nie szczędził pochwał pod adresem Michaela Olise, nazywając go wyjątkowym zawodnikiem. Media już porównują go do Arjena Robbena, a niektórzy wymieniają go jako potencjalnego kandydata do Złotej Piłki.

„Na boisku sposób jego gry jest niemal magiczny”, dodał Rummenigge, podkreślając też cechy Olise’a poza boiskiem. Cenię jego dyskrecję, niemal nieśmiałość wobec mediów – to rzadkość w dzisiejszych czasach, zaznaczył przedstawiciel Bayernu.

Wpływ na wyniki i statystyki

Michaela Olise’a wpływ na grę Bayernu jest wymierny – w obecnym sezonie zanotował znaczący dorobek bramkowy i asyst, stając się jednym z kluczowych zawodników drużyny.

19 goli i 25 asyst w 46 występach to statystyki przypisywane Olise’owi w tym sezonie, które podkreślają jego znaczenie dla klubu.

Udostępnij w social mediach: