Rumunia 0:3 Holandia skrót meczu (02.07.2024)

Memphis Depay

W przedostatnim meczu 1/8 finału EURO 2024 Holendrzy totalnie zdominowali Rumunię i wygrali 2:0 meldując się w ćwierćfinale.

Rumunia 0:3 Holandia – podsumowanie, informacje pomeczowe

Pierwsza akcja meczu należała do Dennisa Mana z Rumunii, który przeprowadził indywidualną akcję i postraszył Oranje. Dalsza część meczu należała jednak do Holandii. W 20′ minucie składną akcję zespołu golem zakończył Cody Gakpo. Od tej pory raz po raz to właśnie podopieczni Koemana atakowali. Stefan de Vrij w pierwszej połowie próbował główkować, jednak na nic się to zdało. Tuż przed przerwą jeszcze Xavi Simons strzelił tuż obok słupka. Druga połowa jeszcze bardziej została zdominowana przez Holandię. Memphis Depay czy Virgil van Dijk mieli naprawdę dogodne sytuacje, ale to Cody Gakpo strzelił drugiego gola. Niestety, sędzia pokazał spalonego. To nie podcięło skrzydeł umownym gościom, a Rumunia praktycznie nie istniała w tym spotkaniu. Micky van de Ven nieznacznie się pomylił w 73′ minucie, ale za to w 83′ minucie tego samego nie zrobił Donyell Malen i podwyższył wynik spotkania. W doliczonym czasie gry popis dał znowu Malen, ustalając wynik spotkania na 3:0. Holandia w ćwierćfinale EURO!

Rumunia 0:3 Holandia – skrót meczu