Rzuty karne, które uratowały widowisko: Lechia Gdańsk 1:1 Widzew Łódź – skrót meczu (WIDEO)

Mecz dziesiątej kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk, a Widzewem Łódź, kończy się remisem. Jedyne trafienia, jakie kibice mieli okazję obejrzeć podczas omawianej rywalizacji, padły po rzutach karnych.

Jako pierwsi, cios wyprowadzili piłkarze Lechii. Viunnyk zostaje sfaulowany we własnej „szesnastce”, a arbiter natychmiast wskazuje na jedenasty metr. Do piłki podchodzi Kapić i choć Gikiewicz był niezwykle blisko, aby wybronić to uderzenie, ostatecznie w 44. minucie Lechia objęła prowadzenie.

16. minut przed końcem podstawowego czasu, sytuacja się powtórzyła, lecz tym razem po drugiej stronie boiska. Rondić wywalczył rzut karny, po czym pewnie zamienił stały fragment na gola. Wynik 1:1 utrzymał się już do końca, a Lechia Gdańsk i Widzew Łódź podzielili się punktami.