SEC Challenge w Motowizji

Żużlowy weekend w Motowizji zakończy się w Pardubicach. Nasi południowi sąsiedzi będą gospodarzami eliminacji do mistrzostw Europy. Tegoroczne eliminacje storpedowała pandemia koronawirusa. Rundy kwalifikacyjne w Pilznie, Debreczynie, Pocking i Równem zostały odwołane, a uczestników SEC Challenge, przeniesionego z Krško do […]

Żużlowy weekend w Motowizji zakończy się w Pardubicach. Nasi południowi sąsiedzi będą gospodarzami eliminacji do mistrzostw Europy.

Tegoroczne eliminacje storpedowała pandemia koronawirusa. Rundy kwalifikacyjne w Pilznie, Debreczynie, Pocking i Równem zostały odwołane, a uczestników SEC Challenge, przeniesionego z Krško do Pardubic, nominowały poszczególne federacje krajowe. Polska będzie miała dwóch przedstawicieli – Patryka Dudka i Jakuba Jamroga. „Duzers” jako dawny stały uczestnik cyklu Grand Prix będzie jednym z faworytów do zajęcia miejsca w czołowej piątce premiowanej awansem do cyklu Speedway Euro Championships.

Największych rywali Biało-Czerwonych szukać należałoby wśród ekstraligowców – obok Dudka najlepszą ligę świata reprezentować będzie jednak tylko Daniel Bewley. W szerokim gronie uczestników SEC Challenge jeżdżących na co dzień w eWinner 1. Lidze wymienić należy przede wszystkim Rosjan Wadima Tarasienkę i Siergieja Łogaczowa, Duńczyka Patricka Hansena czy Francuza Davida Bellego. Ponadto w turnieju w Pardubicach wezmą udział też drugoligowcy, m.in. Kai Huckenbeck czy Jacob Thorsell, ale też żużlowcy, którzy nie mają zatrudnienia w polskiej lidze – należą do nich reprezentujący Włochy Argentyńczyk Nicolas Covatti i Szwed Pontus Aspgren.

Lista startowa:
1. Timo Lahti (Finlandia)
2. Nicolas Covatti (Włochy)
3. Wadim Tarasienko (Rosja)
4. Andžejs Ļebedevs (Łotwa)
5. Aleksandr Łoktajew (Ukraina)
6. Patrick Hansen (Dania)
7. Siergiej Łogaczow (Rosja)
8. Jakub Jamróg (Polska)
9. Kai Huckenbeck (Niemcy)
10. David Bellego (Francja)
11. Erik Riss (Niemcy)
12. Jacob Thorssell (Szwecja)
13. Josef Franc (Czechy)
14. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
15. Pontus Aspgren (Szwecja)
16. Patryk Dudek (Polska)
R1. Eduard Krčmář (Czechy)
R1. Hynek Štichauer (Czechy)

SOBOTA – 22 MAJA 2021

15:40 SEC Challenge, Pardubice, Czechy: STUDIO 


16:00 SEC Challenge, Pardubice, Czechy: ZAWODY 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.