SHL: Tydzień ze szwedzkim hokejem w Viaplay

Po emocjach związanych z hokejową ligą mistrzów szwedzkie drużyny wracają do ligowej rywalizacji. Dzisiaj Malmo podejmie ćwierćfinalistę europejskich rozgrywek Rogle, natomiast w sobotę Farjestad ugości Vaxjo, które z kolei musiało przełknąć gorycz porażki z fińską Tapparą.

Malmo jak na razie obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych, aczkolwiek liczy się w walce o 10. lokatę, która daje awans do 1/8 finału play-off rozgrywek o mistrzostwo Szwecji. Rogle oprócz dwukrotnego ogrania drużyny z Zurychu i pewnego awansu do ćwierćfinału na szczeblu europejskim to na krajowym podwórku też nie ma się czego wstydzić. Obecnie goście dzisiejszego starcia zajmują drugie miejsce tuż za Frolundą i pewnie zmierzają po rozstawienie w ostatecznej rozgrywce.

W sobotę inny, były już uczestnik hokejowej ligi mistrzów Vaxjo, pojedzie na wyjazdowy mecz do Farjestad. Hokeiści Vaxjo odpadli po wyrównanych bojach z drużyną Tappary, remisując u siebie i przegrywając na wyjeździe w Finlandii. W lidze gościom też wiedzie się w kratkę. Obecnie zajmują w tabeli piątą pozycję co na chwilę obecną nie daje im rozstawienia w ćwierćfinale krajowych zmagań. Gospodarze sobotniego starcia złapali ostatnio zwyżkę formy i pokonali w dwóch ostatnich starciach Rogle i solidną Luleę i dzielnie bronią miejsca w czołowej dziesiątce.

CZWARTEK – 25 LISTOPADA 2021

18:55 SHL sezon zasadniczy: MALMO – ROGLE na żywo

SOBOTA – 27 LISTOPADA 2021

15:10 SHL sezon zasadniczy: FARJESTAD – VAXJO na żywo