Siatkarskie europuchary na sportowych antenach Polsatu

Pierwsza w roku 2022 kolejka Ligi Mistrzyń oraz mecz 1/8 Pucharu CEV mężczyzn to propozycje siatkarskie Polsatu na najbliższe dni. Już we wtorek kibice polskich drużyn będą musieli dzielić swoją uwagę pomiędzy wydarzenia w zmaganiach panów i pań. Przed tygodniem […]

Pierwsza w roku 2022 kolejka Ligi Mistrzyń oraz mecz 1/8 Pucharu CEV mężczyzn to propozycje siatkarskie Polsatu na najbliższe dni. Już we wtorek kibice polskich drużyn będą musieli dzielić swoją uwagę pomiędzy wydarzenia w zmaganiach panów i pań.

Przed tygodniem aż pięciu setów potrzebowała okrojona w składzie PGE Skra Bełchatów, aby wywieźć z Bułgarii zwycięstwo. W rewanżowym meczu z Neftochimikiem Burgas jednak to zawodnicy w żółto-czarnych barwach będą faworytami – do gry wprawdzie nie powrócą jeszcze Mikołaj Sawicki, Aleksandar Atanasijević czy Grzegorz Łomacz, ale i tak trener Slobodan Kovač będzie miał do dyspozycji dużo szerszą niż ośmioosobowa kadra, która wyszarpała dwa punkty.

Na zwycięstwo we wtorek liczy też Developres – podopieczne Stéphane’a Antigi wprawdzie nie mają kompletu punktów, ale zakończenie roku 2021 na europejskich parkietach zwycięstwem 3:2 nad Lokomotiwem Kaliningrad umocniło rzeszowianki na pozycji liderek w grupie A. We wtorek Developres czeka teoretycznie najprostsze zadanie – SC Prometej Dnipro nie odniosło jeszcze w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń zwycięstwa, choć wyrwało punkt ekipie z Drezna w poprzedniej kolejce.

Jedno z tych prostszych zadań stoi też przed polickim Chemikiem – mistrzynie kraju wprawdzie nie miały zbyt wiele do powiedzenia w meczu z Imoco Conegliano, ale w poprzednich dwóch spotkaniach zgarniało dość pewnie trzy punkty. Przed własną publicznością podopieczne Jacka Nawrockiego będą też chciały poprawić rezultat z Ubu – tam z ŽOK-iem wygrały „tylko” 3:1, a mając w perspektywie konieczność walki o awans z drugiego miejsca w grupie D, każda poprawa stosunku setów czy małych punktów jest dla policzanek na wagę złota. Z powodu pandemii odwołano spotkanie grupowych rywalek Chemik – Imoco oraz Fatum Nyíreygháza.

WTOREK – 18 STYCZNIA 2021

17:50 Liga Mistrzyń CEV – 4. kolejka, grupa A: DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZÓW – S.C. PROMETEJ DNIPRO na żywo


17:50 Puchar CEV – 1/8 finału: PGE SKRA BEŁCHATÓW – NEFTOCHIMIK BURGAS na żywo


19:50 Liga Mistrzyń CEV – 4. kolejka, grupa D: BÉZIERS VOLLEY – DINAMO-AK BARS KAZAŃ na żywo


22:30 Liga Mistrzyń CEV – 4. kolejka, grupa A: LOKOMOTIW KALININGRAD REGION – DRESDNER SC

ŚRODA – 19 STYCZNIA 2021

16:50 Liga Mistrzyń CEV – 4. kolejka, grupa C: DYNAMO MOSKWA – THY STAMBUŁ na żywo


16:50 Liga Mistrzyń CEV – 4. kolejka, grupa D: FENERBAHÇE OPET STAMBUŁ – MARITZA PŁOWDIW na żywo


19:50 Liga Mistrzyń CEV – 4. kolejka, grupa B: ASPTT MULHOUSE – VERO VOLLEY MONZA na żywo

CZWARTEK – 20 STYCZNIA 2021

17:50 Liga Mistrzyń CEV – 4. kolejka, grupa E: GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE – ŽOK UB na żywo


19:50 Liga Mistrzyń CEV – 4. kolejka, grupa C: IGOR GORGONZOLA NOVARA – VK DUKLA LIBEREC na żywo


23:00 Liga Mistrzyń CEV – 4. kolejka, grupa B: VAKIFBANK STAMBUŁ – LP SALO

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.