MŚ siatkarek: Pewne zwycięztwa Włoch i Brazylii!

Środa była pierwszym dniem trzeciej fazy grupowej siatkarskich Mistrzostw Świata, które rozgrywane są we Włoszech. Wszystkich którzy spragnieni byli siatkarskich emocji zaspokoiły siatkarki najlepszych sześciu zespołów globu, które walczyły o pierwsze punkty tej serii gier. Włochy – USA 3:0 (25:23, […]

Włochy – USA 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

Lepiej spotkanie rozpoczęły Amerykanki, jednak z każdym kolejnym punktem przewaga Włoszek się powiększała i ostatecznie w pierwszym secie tryumfowały Włoszki wygrywając najmniejszą możliwą różnica punktową. Drugi set spotkania był bardzo wyrównany, zespoły walczyły punkt za punkt, jednak z upływem czasu znów na prowadzeniu wyszła ekipa Włoch, która wygrała ostatecznie do 22. Trzeci set to od początku trzypunktowe prowadzenie gospodyń turnieju, które pod koniec seta tylko powiększyły swoją przewagę. Włoszki o mały kroczek od awansu do półfinału.

Brazylia – Chiny 3:0 (25:19, 25:16, 25:15)

Chinki okazały się za słabe, żeby dać radę pokonać Brazylię, która do tej pory jest niepokonana na światowym czempionacie. Spotkanie nie budziło wielu emocji, bo Brazylijki pewnie pokonywały swoje rywalki w każdym z setów dość znacznie, co potwierdza wynik osiągany w każdym z setów. Obrończynie tytułu wicemistrza świata nie dały żadnych szans rywalkom pewnie krocząc do poprawy rezultatu osiągniętego cztery lata temu.