Siatkarskie podsumowanie tygodnia PlusLigi

Po tygodniowym maratonie meczów Plusligi czas na podsumowanie. Plusligowe granie, zaczęliśmy we wtorkowy wieczór gdzie w zaległym spotkaniu 5 kolejki spotkały się drużyny Jastrzębskiego Węgla i Verwy Warszawa ORLEN Paliwa. Po Dramatycznym spotkaniu i pełnym zwrotu akcji meczu drużyna ze […]

Po tygodniowym maratonie meczów Plusligi czas na podsumowanie.

Plusligowe granie, zaczęliśmy we wtorkowy wieczór gdzie w zaległym spotkaniu 5 kolejki spotkały się drużyny Jastrzębskiego Węgla i Verwy Warszawa ORLEN Paliwa. Po Dramatycznym spotkaniu i pełnym zwrotu akcji meczu drużyna ze stolicy. która przegrywała 2:0 zwyciężyła na wyjeździe 2:3. Wygrana w zaległym meczu 5. kolejki pozwoliła warszawianom na awans czwarte miejsce w tabeli.

Do kolejnego hitowego starcia doszło w środę, gdzie w ligowym klasyku w zaległej 12 kolejce stanęły na przeciw siebie PGE Skra Bełchatów z Asseco Resovią Rzeszów. Po emocjonującym meczu, rzeszowianie pokonali siatkarzy Skry 3:2. Wyjątkowy jubileusz świętował rozgrywający gości Paweł Woicki, dla którego był to 500 mecz w Pluslidze. Po tym meczu Resovia zajmuje 7 miejsce w tabeli traci punkt do Skry, która jest 6 i ma jeden mecz mniej rozegrany.

W zaległym meczu 9. kolejki siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonali w Radomiu miejscowy Cerrard 3:0 absolutnie demolując siatkarzy z Radomia. Siatkarze z Kędzierzyna nie przegrali dotąd żadnego meczu w lidze i są zdecydowanym liderem w tabeli. Cerrard Czarni Radom zajmuję dopiero 11 miejsce w tabeli.

Indykopl AZS Olsztyn z siódmym zwycięstwem w sezonie. W zaległym meczu 11. kolejki Plusligi olsztynianie zwyciężyli we własnej hali ze Stalą Nysa 3:1. Wygrana Indykpolu pozwoliła mu na awans na 10 miejsce w tabeli PlusLigi. Stal Nysa zajmuje trzynaste przedostatnie miejsce w tabeli.

W sobotnie popołudnie doszło do zaległego meczu 6 kolejki pomiędzy szóstą w tabeli PGE Skrą Bełchatów a wiceliderem Jastrzębskim Węglem. Jastrzębski Węgiel wygrał w bełchatowskiej hali z PGE Skrą 3:0. Dla gospodarzy była to trzecia porażka z rzędu. Jastrzębski Węgiel traci w tabeli do Zaksy 13 punktów i zajmuje pozycje wicelidera.

Ślepsk Malow Suwałki postawił mistrzom Polski bardzo trudne warunki, ale niespodzianki nie było. W meczu 21. kolejki PlusLigi rozegrany awansem  siatkarze Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle pokonali u siebie Ślepsk Suwałki 3:1. Losy wszystkich setów rozstrzygnęły się w samych końcówkach. Zaksa nadal nie odniosła porażki i umocniła się na pozycji lidera.

W niedzielnym zaległym meczu 1. Kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów pokonała we własnej hali Trefl Gdańsk 3:2. Niezwykle wyrównane spotkanie trwało niemal trzy godzin. Dla Resovii było to kolejne zwycięstwo w tie-breaku.  Po tym zwycięstwie Rzeszowianie awansowali na szóste miejsce w tabeli, Trefl pozostał na trzecim miejscu.

Czwarta porażka siatkarzy GKS-u Katowice z rzędu kryzys trwa nadal. W 21 kolejce PlusLigi rozegranej awansem GKS Katowice przegrał we własnej hali w bardzo wyraźny sposób 0:3 z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Po tym meczu Gospodarze zajmują dziewiąte miejsce w tabeli PlusLigi, goście natomiast plasują się na czwartym miejscu.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 21. kolejki Cerrard Enea Czarni Radom podejmował u siebie MKS Będzin. Ekipa z Radomia pokonała 3:0 drużynę gości. Radomianie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli przeskakując Indykpol AZS Olsztyn. MKS Zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i powoli żegna się z PlusLigą.

 

 

 

 

 

 

 

About Albert Lisiecki