Siatkarze nadal w TVP. Kolejne zakupy telewizji z Woronicza

Telewizja Polska przez najbliższe trzy lata będzie transmitowała mecze siatkarskiej Reprezentacji Polski. Publiczny nadawca pokazywał będzie spotkania Ligi Narodów, a także Mistrzostwa Europy 2019 i 2021 zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet. Pozyskanie praw ogłosił po finałowym meczu Mistrzostw […]

Telewizja Polska przez najbliższe trzy lata będzie transmitowała mecze siatkarskiej Reprezentacji Polski. Publiczny nadawca pokazywał będzie spotkania Ligi Narodów, a także Mistrzostwa Europy 2019 i 2021 zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet.

Pozyskanie praw ogłosił po finałowym meczu Mistrzostw Świata siatkarzy w Turynie prezes TVP Jacek Kurski. Prawa obowiązywać będą przez trzy kolejne lata, co oznacza, że na zasadzie sublicencji Telewizja Polska pokazywać będzie Ligę Narodów w latach 2019-2021 (prawa do tego turnieju do 2024 roku posiada Telewizja Polsat), turniej eliminacyjny i finałowy Igrzysk Olimpijskich, a także turnieje finałowe Mistrzostw Europy 2019 oraz 2021 oraz mecze eliminacyjne do europejskiego czempionatu za 3 lata.

Mistrzostwa Europy 2019 kobiet odbędą się w Polsce, Słowacji, Turcji i Węgrzech, a panowie walczyć będą w Belgii, Francji, Słowenii i Holandii. Nie wiadomo, czy te turnieje również będą pokazywane na zasadzie sublicencji od Polsatu czy na wyłączność. Tweet Marka Szkolnikowskiego, dyrektora TVP Sport, może jednak sugerować, że całościowe prawa do tych imprez posiada inna stacja – najprawdopodobniej Polsat.

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)