Six-Day Series z Amsterdamu w Eurosporcie1

Takie wydarzenia to istna reklama kolarstwa torowego. Seria sześciodniówek to bardzo medialne zawody na welodromie podczas których zarówno kibice jak i kolarze świetnie się bawią. Relacje z zawodów można oglądać w Eurosporcie1. Sześciodniówka w Amsterdamie to druga po Londynie edycja […]

Takie wydarzenia to istna reklama kolarstwa torowego. Seria sześciodniówek to bardzo medialne zawody na welodromie podczas których zarówno kibice jak i kolarze świetnie się bawią. Relacje z zawodów można oglądać w Eurosporcie1.

Sześciodniówka w Amsterdamie to druga po Londynie edycja zawodów w tym sezonie torowym. Seria Six-Day polega na walce torowców jak sama nazwa wskazuje przez 6 dni (od wtorku do niedzieli) w ramach klasyfikacji generalnej. W Six-Day Series obok duetów madisonu i sprinterów startują również panie. Do klasyfikacji łącznej wliczane są punkty z różnych konkurencji: różne formuły rozgrywania madisonu, wyścigi eliminacyjne, wyścigi za dernami czy keirin sprinterów. Są to bardzo ciekawe i pasjonujące zawody.

W Londynie w finałowym wyścigu madison Belgowie Moreno de Pauw i Kenny de Ketele pokonali słynnych szosowców Marka Cavendisha i Bradleya Wigginsa i sięgnęli po triumf w całej sześciodniówce. W Amsterdamie Brytyjczyków nie będzie, a Belgowie zagrozić mogą mistrzowie Europy Albert Torres i Sebastian Mora z Hiszpanii czy Holendrzy Niki Terpstra i Raymond Kreder.

W rywalizacji sprinterów wystartuje 6 zawodników w tym zwycięzca i drugi zawodnik rywalizacji w Londynie Niemcy Joachim Eillers i Maximilian Levy. Będzie także Brytyjczyk Matthew Rotherham, Holendrzy Jeffrey Hoogland i Nils van ‚t Hoenderdaal oraz potrafiący rozbawić kibiców do łez Amerykanin Nate Koch. U pań głównymi faworytkami są Brytyjki Elinor Barker oraz Neah Evans.

WTOREK – 6 GRUDNIA 2016

20:30 Six-Day Race, Amsterdam, Holandia: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

ŚRODA – 7 GRUDNIA 2016

20:30 Six-Day Race, Amsterdam, Holandia: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

CZWARTEK – 8 GRUDNIA 2016

23:30 Six-Day Race, Amsterdam, Holandia: WYŚCIG premiera.200
Eurosport 2 HDEurosport Player

PIĄTEK – 9 GRUDNIA 2016

20:30 Six-Day Race, Amsterdam, Holandia: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

SOBOTA – 10 GRUDNIA 2016

20:30 Six-Day Race, Amsterdam, Holandia: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

NIEDZIELA – 11 GRUDNIA 2016

17:30 Six-Day Race, Amsterdam, Holandia: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

About 0a60d0xx