Skateboarding na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Kolejny z debiutujących na igrzyskach sportów, mających przyciągnąć do olimpizmu młodych ludzi, to skateboarding. W tej dyscyplinie zobaczymy naszą reprezentantkę. Amelia Bródka (Brodka) wraz z rodzicami wyjechała do Stanów Zjednoczonych jako mała dziewczynka – nigdy jednak nie myślała o tym, […]

Kolejny z debiutujących na igrzyskach sportów, mających przyciągnąć do olimpizmu młodych ludzi, to skateboarding. W tej dyscyplinie zobaczymy naszą reprezentantkę.

Amelia Bródka (Brodka) wraz z rodzicami wyjechała do Stanów Zjednoczonych jako mała dziewczynka – nigdy jednak nie myślała o tym, aby reprezentować USA, a nie Polskę. Tym samym zostanie naszą pierwszą deskorolkarką na igrzyskach. Dwukrotna mistrzyni Europy w konkurencji park (na przeszkodach specjalnie zaprojektowanych dla deskorolkarzy) nie jest jednak kandydatką do medalu – w tej dyscyplinie pierwsze skrzypce grają jej dobrzy znajomi, Amerykanie.

Mimo to, nadzieję na medal mają też gospodarze – w końcu oficjalnie to na ich życzenie wprowadzono skateboarding do programu igrzysk w Tokio. Misugu Okamoto i Sakura Yosozumi zakwalifikowały się jako najwyżej sklasyfikowane w rankingu konkurencji park. Z kolei Yuto Horigome i Sora Shirai to złoty i brązowy medalista mistrzostw świata w streecie – w rywalizacji na przeszkodach imitujących infrastrukturę miejską rodzielił ich Nyjah Huston z USA. Listę kandydatów do zaistnienia w tabeli medalowej uzupełnia Brazylia – na czele z Pamelą Rosą i Rayssą Leal, która stanęła na Foro Italico na podium mistrzostw świata obok dwóch Japonek, Aori Nishimury i Momiji Nishiyi.

Typy redakcji:
Park kobiet: Misugu Okamoto (Japonia)
Street kobiet: Pamela Rosa (Brazylia)
Park mężczyzn: Heimana Reynolds (USA)
Street mężczyzn: Yuto Horigome (Japonia)

NIEDZIELA – 25 LIPCA 2021

01:30 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: STREET MĘŻCZYZN na żywo

PONIEDZIAŁEK – 26 LIPCA 2021

01:30 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: STREET KOBIET na żywo

ŚRODA – 4 SIERPNIA 2021

02:00 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: PARK KOBIET na żywo
*(do 02:30, od 05:30 w Eurosporcie 1)

CZWARTEK – 5 SIERPNIA 2021

02:00 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: PARK MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.