Skromne, ale ważne zwycięstwo Bayeru: Bayer Leverkusen 1:0 AC Milan – skrót meczu

Wtorkowy wieczór obfitował w ogromną liczbę goli na wielu stadionach. Na Bay Arena kibice nie zostali jednak rozpieszczeni.

Już w 3′ minucie Piero Hincapie uderzył piłkę głową, jednak zrobił to w taki sposób, że Maignan mógł się popisać dobrą interwencją. W 21′ minucie był bezradny, gdy Victor Boniface wykorzystał podanie Jeremie Frimponga. Gości jednak uratował spalony, który koniec końców sędzia odgwizdał.

Z początku drugiej połowy to znowu „Aptekarze” napierali na bramkę. Efektem tego był gol Boniface z bliskiej odległości. Wyprowadził on swój zespół na prowadzenie. Odgryźć próbował się Tijjani Reijnders atomowym uderzeniem, które sparował Hradecky. W końcówce spotkania zrobiło się nerwowo, bo goście za wszelką cenę chcieli doprowadzić chociażby do remisu. Otworzyli się, dlatego też dopuścili go groźnego strzału Frimponga w polu karnym po podaniu Wirtza. W 82′ minucie Hernandez obił poprzeczkę, a Alvaro Morata wymierzył futbolówkę tuż obok słupka.

Rezultat nie uległ zmianie i trzy punkty zgarniają gospodarze.